Yeni Şubemi Açıyorum 


Sahip olduğunuz işi büyütme adımlarından biri yeni şube açmaktır. Yani farklı büyüme stratejileri arasından, şube sayısını artırma yöntemini tercih etmiş olabilirsiniz. Bu süreci doğru bir şekilde yönetmek ise işlerin yolunda gitmesi ve zaman tasarrufu yapabilmeniz açısından çok önemlidir. Kısacası bu konudaki prosedürlere hakim olmanız şart. 


Yeni bir şube açmak için öncelikle şube açılış işlemlerini adım adım takip etmelisiniz. Bu takibi https://mersis.gtb.gov.tr/ üzerinden yapabilirsiniz. Şirketinizin merkezini sistem üzerinden sorguladıktan sonra kuruluş işlemlerini yönlendirmeler doğrultusunda başlatabilirsiniz. Şube açılış başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken hususları da atlamadan adım adım ilerlemenizde fayda var. 


Bunların yanında yeni şube açılış işlemleri şirket türlerine göre farklılık gösterir. Yani anonim ya da limitet şirketlerin şubeleşebilmesi için ihtiyaç duyulan belgeler farklıdır. Ayrıca yeni bir şube açmak için kullanılabilecek teşvik ve destekler de bulunur. Finansman desteği alarak ilerlemek için KOSGEB’i ya da ödeme gücünüze uygun kredi veren bankaları araştırmanız yararlı olacaktır. 


Yeni bir şube açmak için gerekli şartları ve tüm detayları keşfetmek için “Yeni Şubemi Açıyorum” infografiğine göz atabilirsiniz.


X