İşimi Kuruyorum

İster tamamen sıfırdan bir iş kurun, ister mevcut işinizi geliştirin; yeni bir iş kurmak her koşulda titizlik ve özen isteyen bir süreç. Ayrıca pek çok farklı değişkene bağlı. Bu nedenle de kapsamlı bir çalışma ile doğru zamanda doğru atımları atmak şart.


Bahsedilen çalışmaların uyum içinde sürmesi ve aksilik yaşanmaması için de çeşitli hususlara dikkat edilmesi gerekir. Örneğin uygulama aşamasına geçmeden önce gerekli araştırmaların yapılması, kurulacak şirket türüne karar verilmesi, kurulma sürecindeki işlemlerin net olarak belirlenmesi işlerinizi kolaylaştıracaktır.


Tüm bunların yanında iş kurabilmek için bazı belgelerin de toparlanması gerekir. Vergi dairesi işlemleri, Ticaret ve Sanayi Odası işlemleri, belediye izin işlemleri ya da Esnaf ve Sanatkârlar Odası işlemleri için ihtiyaç olan belgeler eksiksiz şekilde bir araya getirilmelidir. Daha sonra ise iş kurarken karşılaşılacak maliyetler ve olası masraflar kısmının detaylı bir şekilde belirlenmesi, başlangıç bütçesinin netleştirilmesi aşamasında yardımcı olacaktır.

Yeni bir iş kurarken izleyeceğiniz yolu çizmek için hangi aşamalardan geçeceğinizi merak ediyorsanız “İşimi Kuruyorum” infografiğine göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Hazırladığımız bu infografikte, iş kurarken izlemeniz tüm gereken tüm adımları ve hazırlamanız gereken önemli belgeleri bulabilirsiniz.


İşte, iş kurarken dikkat edilmesi gerekenler:


X