ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Yardımcı Beton Başarı Hikayesi

Yardımcı Beton San. Tic. Paz. A.Ş.

1992'de, Konya 2. O.S.B'deki ilk hazır beton tesisini kurarak Konya’da belli bir boşluğu dolduran Yardımcı Beton, çalışmalarıyla iyi hizmet ve güveni arayan Konyalı sanayicinin önünü açmıştır. Yardımcı Beton, Konya 2. O.S.B'de 51.600 m² alan üzerinde kurulu tesisinde faaliyetlerine devam ederken, 2007 yılında Selçuklu Konya'daki 6.000 m² alan üzerinde ikinci tesisinde de üretime başlamıştır. Devamı

VIII. KOBİ Zirvesi

İş Bankası ana sponsorluğunda bu yıl 8'incisi düzenlenen KOBİ zirvesinin ana teması, "Küresel Dönüşümde Girişimci ve KOBİ'lerin Risk ve Fırsatları" olarak belirlendi.

Türkiye Küçük ve Orta ölçekli işletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen KOBİ zirvesinin ana teması, "Küresel Dönüşümde Girişimci ve KOBİ'lerin Risk ve Fırsatları" olarak belirlendi. İlki Dünya Gazetesi'nin katkı ve desteği ile gerçekleşen KOBİ Zirvesi'nin 8'incisi TOSYÖV, TOBB ve KOSGEB işbirliği, Rekabet Kurumu ve Türk Patent Enstitüsü'nün desteği ile 21-22 Mart 2012 tarihleri arasında İTO Meclis Salonu'nda yapıldı.

TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez,"Türkiye ekonomisinin dinamik uygulama gücü KOBİ'lerde birikmiştir. Bu gücü açığa çıkarmalıyız" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Bunun yöntemi, KOBİ'leri dönüştürmektir. Türkiye KOBİ'ler olmadan gerçek sürdürülebilir ekonomik büyümeyi sağlayamaz. 8. KOBİ Zirvesi, küresel dönüşüm dinamikleri ile KOBİ'lerimizi bütünleştirmenin güncel KOBİ taleplerine ve imkanlarına yanıt veren bir varyantını oluşturmayı amaçlamıştır."

Sönmez, KOBİ'lerde değişim ve dönüşüm sürecinin başladığına işaret ederek, bu sürecin, genel kabul görmüş Yeni Sanayi Strateji Belgesi kapsamında ve KOBİ taleplerini içeren yeni politikalarla güçlendirilmesi ve hızlandırılması gerektiğini anlattı.