ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Kayadağ Gıda Başarı Hikayesi

Kayadağ Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle yakın çevresine adeta bir ticaret okulu olan Maksut Kaya, ticaret hayatına 1963 yılında Ağrı'da başlamıştır. Bugün Kaya Ailesi tarafından yönetilen Kayadağ Gıda, bulunduğu bölgedeki büyük gıda toptancıları arasında yer almaktadır...Devamı

VIII. KOBİ Zirvesi

İş Bankası ana sponsorluğunda bu yıl 8'incisi düzenlenen KOBİ zirvesinin ana teması, "Küresel Dönüşümde Girişimci ve KOBİ'lerin Risk ve Fırsatları" olarak belirlendi.

Türkiye Küçük ve Orta ölçekli işletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen KOBİ zirvesinin ana teması, "Küresel Dönüşümde Girişimci ve KOBİ'lerin Risk ve Fırsatları" olarak belirlendi. İlki Dünya Gazetesi'nin katkı ve desteği ile gerçekleşen KOBİ Zirvesi'nin 8'incisi TOSYÖV, TOBB ve KOSGEB işbirliği, Rekabet Kurumu ve Türk Patent Enstitüsü'nün desteği ile 21-22 Mart 2012 tarihleri arasında İTO Meclis Salonu'nda yapıldı.

TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez,"Türkiye ekonomisinin dinamik uygulama gücü KOBİ'lerde birikmiştir. Bu gücü açığa çıkarmalıyız" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Bunun yöntemi, KOBİ'leri dönüştürmektir. Türkiye KOBİ'ler olmadan gerçek sürdürülebilir ekonomik büyümeyi sağlayamaz. 8. KOBİ Zirvesi, küresel dönüşüm dinamikleri ile KOBİ'lerimizi bütünleştirmenin güncel KOBİ taleplerine ve imkanlarına yanıt veren bir varyantını oluşturmayı amaçlamıştır."

Sönmez, KOBİ'lerde değişim ve dönüşüm sürecinin başladığına işaret ederek, bu sürecin, genel kabul görmüş Yeni Sanayi Strateji Belgesi kapsamında ve KOBİ taleplerini içeren yeni politikalarla güçlendirilmesi ve hızlandırılması gerektiğini anlattı.