ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik, 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Otomotiv, beyaz eşya, makine ve inşaat sektörüne yönelik toptan ve perakende olarak kaliteli çelik malzeme satışı yapmaktadır. Kapasitesi yüksek ve son teknoloji kesim tesisine sahip olan firma müşteri ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılayan, uygun fiyatlı ve yüksek kalitede hizmet anlayışını ilke edinmiştir.Devamı

Lisanssız Elektrik Üretimi Kredisi

Kurulu gücü 1 MW (megawatt) ve altındaki güneş, rüzgar ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretimi gerçekleştirmek isteyen işletmelere cazip koşullarla finansman desteği sunuyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlayacak, çevre dostu yatırımların finansmanı için tasarlanan Lisanssız Elektrik Üretim Kredisi ile yatırım tutarının %70’inin, 1 yılı ana para geri ödemesiz olmak üzere azami 10 yıl vadede, Türk Lirası veya yabancı para cinsinden kredilendirilmesini sağlıyoruz.

Avantajları:

  • Lisanssız elektrik üretim projeleri, yasal düzenlemelerle desteklenerek lisans alma ve şirket kurma yükümlülüğünden muaf tutuluyor.
  • Çevre dostu bu tesisler, yatırımcılara kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılarken maliyetlerini azaltma imkanı sunuyor.
  • Üretilen elektriğin kullanılmayan kısmı için, 10 yıl süre ile belirlenen tarifeden ilgili elektrik şebeke işletmecisi tarafından satın alım garantisi veriliyor. Bu durum, yatırımcının ihtiyacı kadar elektrik üretmesinin yanı sıra ihtiyaç fazlası üretimini şebeke işletmecisine satarak gelir elde etmesine olanak tanıyor.

Koşul ve Notlar:

  • Kredi kullandırımı öncesinde şebeke işletmecisiyle imzalanan anlaşmalar başta olmak üzere lisanssız enerji projeleri ile ilgili alınması gereken tüm yasal onay/izinlere ilişkin belgeler ve tesisin sigortalandığını gösteren poliçe Bankamıza ibraz edilmelidir.
  • Yabancı para cinsinden yapılacak kullandırımlar USD ve EUR ile sınırlıdır.
  • İş Bankası, kredi koşullarını değiştirme ya da krediyi dilediği zaman ayrıca fiili bir bildirimde bulunmaksızın sona erdirme hakkını saklı tutar.

Lisanssız Elektrik Üretim Kredisi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak, uygun vade ve faiz oranlarından yararlanmak için en yakın Şubemize başvurabilirsiniz.