ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Mes Metal Başarı Hikayesi

Mes Metal Ekstrüzyon San. ve Tic. A.Ş.

İstanbul/Beylikdüzü'nde toplam 7.000 m² alanda uzman personeli ve gelişmiş makine parkıyla üretimini sürdüren Mes Metal, müşterilerine birinci kalite pirinç çubuk ve bronz ürünleri sunmanın yanı sıra, güvenilir iş ortağı konumunda, pirinç ve bronz üzerindeki birikimini paylaşarak çözümler yaratan, yüksek kalite ürünleri ve günlük 70 tonluk üretim kapasitesi ile Türkiye'nin önde gelen bakır alaşımları üreticisidir...Devamı

Çiftçi Kredi Destek Paketi

Tarım ve Hayvancılığa Destek, Üreticiye Güç...

Tarım Sektöründe Faaliyet Gösteren Üreticilere Yönelik Kredi Ürünlerimiz

İmece Kart Kredisi

Tarımsal girdi harcamalarınızı faizsiz dönem ve hasat dönemlerine uygun 1 yıla varan sürelerde geri ödeme avantajı ile karşılayabilirsiniz.

Tarımsal İşletme Kredisi

Bitkisel üretim yaparken oluşan işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasında kullanabilirsiniz.

Taksit Ödemeli Orta Vadeli Tarım Kredisi

Kuyu açtırılması, sera onarımı, kümes yapımı, sulama sistemi kurulması, hayvan barınaklarının tamiratı gibi konularda oluşabilecek finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 5 yıla varan vadeler ile kullanabilirsiniz.

Tarım Ekipman Kredisi

Çiftçilerin birinci el (0 km) tarım makine ve ekipmanı (biçerdöver, pulluk, pancar hasat makinesi, balya makinesi, mibzer vb.) alımlarınızda kullanabilirsiniz.

TMO Kredisi

Toprak Mahsulleri Ofisi A.Ş. (TMO) ile Bankamız arasında imzalanan anlaşmalar doğrultusunda; buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale üreticilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla;

 • "Çiftçi Kayıt Sistemine" (ÇKS) kayıtlı olan hububat üreticileri,
 • Hububat üreticilerinin ortak olduğu kooperatifler,
 • Tüccar ve sanayiciler

limiti şubelerimizce belirlenmek üzere TMO Makbuz Senedine Dayalı İskonto Kredisi şeklinde kredi kullanabilirler.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi

Süt hayvancılığında oluşan yem, elektrik, veterinerlik hizmeti vb. giderler ile ilgili işletme sermayesi ihtiyacının finansmanı için kullanabilirsiniz.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Hayvan Alım Kredisi

Süt hayvancılığı alanında faaliyet gösteriyorsanız, 1,5-2 yaş arası kültür ırkı düve alımlarının finansmanı için kullanabilirsiniz.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Makine Ekipman Kredisi

Süt hayvancılığı alanında faaliyet gösteriyorsanız, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi, gübre sıyırıcı ünite vb. makine ekipman alımlarının finansmanı için kullanabilirsiniz.

Büyükbaş Besi Hayvancılığı İşletme Kredisi

Büyükbaş besi hayvancılığı yapan işletmelerin yem, elektrik, veterinerlik hizmeti vb. giderleri yanı sıra, kurulu işletmelerde hayvan alımı ile ilgili işletme sermayesi ihtiyacının finansmanı için kullanılabilmektedir.

Seracılık İşletme Kredisi

Örtü altı sebze ve meyve yetiştiriciliği (seracılık) alanında faaliyet gösteriyorsanız işletme sermayesi ihtiyaçlarınızın (gübre, ilaç, tohum vb. harcamaların) finansmanı için kullanabilirsiniz.

Seracılık Yatırım Kredisi

Sera yapım ve modernizasyonu amacıyla yapacağınız cam, naylon, demir, klima sistemi vb. harcamalarınızın finansmanı için kullanabilirsiniz.

Traktör Kredisi

0 km ve 5 yaşa kadar traktör alımlarınız için uygun vadelerde traktör kredisi kullanabilirsiniz.

Pick-Up Türü Arazi Taşıtı Kredisi

0 Km ve ikinci el Pick-Up türü arazi taşıtı alımlarınızdaki finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak için uygun vadelerde kredi kullanabilirsiniz.

Tarımsal Arazi Kredisi

Tarım arazisi (tarla, bağ, bahçe) alımlarının finansmanı için kullanabilirsiniz.

Arıcılık İşletme Kredisi

Arıcılık faaliyetinde bulunuyorsanız işletme sermayesi ihtiyaçlarınızın karşılanması amacıyla kullanabilirsiniz.

Et Tavukçuluğu İşletme Kredisi

Broiler (etlik piliç) üretim faaliyetlerinize ilişkin işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanabilirsiniz.

Küçükbaş (damızlık koyun) İşletme Kredisi

Damızlık koyun yetiştiriciliği faaliyetlerine ilişkin işletme sermayesi ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla kullanabilirsiniz.

Sözleşmeli Üretim Kredisi

Sözleşme kapsamında ürettiğiniz tarımsal ürünlerinize ilişkin oluşacak işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanabilirsiniz.

Müstahsil Makbuzuna Dayalı Kredi

Bedelini daha sonra tahsil etmek üzere ürün teslim ettiğiniz alıcılardan aldığınız makbuzlar karşılığında, devam eden üretiminizde oluşacak işletme sermayesi ihtiyaçlarınızın karşılanması amacıyla kullanabilirsiniz.

Tarım Sigortaları (TARSİM)

TARSİM Tarım Sigortaları Havuzu kapsamında,

 • Bitkisel Ürün
 • Sera
 • İlçe Bazlı Kuraklık Verim
 • Büyükbaş Hayvan Hayat
 • Küçükbaş Hayvan Hayat
 • Kümes Hayvanları Hayat
 • Su Ürünleri Hayat
 • Arıcılık (Arılı Kovan)

sigortaları Şubelerimizden yaptırılabilmektedir.

TARSİM tarım sigorta primlerinin %50'si devlet tarafından karşılanmakta, kalan kısmı üreticiler tarafından ödenmektedir.

Üreticiler TARSİM poliçelerini Şubelerimizden İmece Kartları ile yaptırdıklarında 6 ay faizsiz dönem, %5 peşin ödeme indirimi ve hasat sonunda ödeme avantajlarından da faydalanabilmektedir.

TARSİM sigortalarının il, ilçe ve ürün detayındaki güncel poliçe ilk ve son kabul tarihleri bilgilerine ve diğer açıklamalara TARSİM’in resmi internet sitesinden ulaşılabilmektedir.

Tüm kredi çeşitlerinde firma ve kefilleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası, kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarla kredi tahsis etme ve kredi tahsisi için ilave teminat talep etme hakkına sahiptir.