ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bağdat Baharat Başarı Hikayesi

Bağdat Baharatları Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

Yarım asır önce büyük bir ideal ve cesaretle yola çıkan ve bugün sektöründe lider kuruluşlardan biri olan Bağdat Baharat, 60`lı yılların başında Mustafa Danacı tarafından büyük bir azim ve kararlılıkla kurularak bugünlere geldi. Devamı

Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası

​Bireysel Emeklilik Sistemi; gelir elde edilen dönemlerde tasarruf yapılmasını ve emeklilik döneminde gelir elde edilmesini sağlayan, birikimlerin profesyonel portföy yönetim şirketleri tarafından yönetildiği, Devlet Katkısı avantajıyla desteklenen ve denetlenen bir sistemdir.

Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yeni Bireysel Emeklilik Sistemi Kanunu (Otomatik Katılım) Hakkında Bilgilendirme için tıklayınız.

Bireysel Emeklilikte Otomatik Katılım hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı videolar için tıklayınız.

Katılma Koşulları

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne medeni hakları kullanma ehliyetine sahip herkes katılabilir. Bireysel Emeklilik Sistemi dâhilinde emekliliğe hak kazanabilmek için en az 10 yıl sistemde kalınması ve 56 yaşının doldurulması yeterlidir.

Birikimlerin Değerlendirilmesi

Anadolu Hayat Emeklilik nezdinde adınıza açılacak olan Bireysel Emeklilik Hesabına yapacağınız katkılar, tercih ettiğiniz emeklilik yatırım fonlarında, İş Portföy Yönetimi’nin profesyonel portföy yöneticileri tarafından değerlendirilir. Yapmanız gereken tek şey, Bireysel Emeklilik Hesabı’nın açılışı esnasında, katkılarınızın değerlendirileceği emeklilik yatırım fonlarını seçmek.

Avantajlar

%25 Devlet Katkısı

Bireysel emeklilik hesabınıza ödediğiniz katkı paylarının %25’ine karşılık gelen tutarı Devlet Katkısı olarak sizin adınıza yatırılacaktır.

Sisteme dahil olan TC vatandaşı herkes Devlet Katkısı alabilir.

Ödeyeceğiniz katkı payları için bir üst sınır bulunmamakla birlikte, hak kazanacağınız Devlet Katkısı için bir üst sınır bulunmaktadır. Hak kazanılacak Devlet Katkısı bir takvim yılı içerisinde yıllık brüt asgari ücretin %25’i ile sınırlıdır. Her 6 ayda bir değişen brüt asgari ücret tutarına bağlı olarak söz konusu sınır artış gösterecektir.

Katkı payınızı bütçenizin elverdiği en yüksek tutarda belirlemeniz, Sistemin sunduğu benzersiz Devlet Katkısı avantajından azami ölçüde faydalanabilmenizi sağlayacaktır.

Devlet Katkısı Örnek Tablo
Ödediğiniz Aylık Katkı Payı Devlet Katkısı Tutarı
100 TL 25 TL
200 TL 50 TL
400 TL 100 TL
800 TL 200 TL


Devlet Katkısı Hak Kazanma Süreleri
Sistemde Bulunulan Süre Devlet Katkısının Ne Kadarına Hak Kazanılır?
3 yıldan az 0%
3<=Süre<6 yıl 15%
6<=Süre<10 yıl 35%
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından önce) 60%
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından sonra) 100%

Sistemden emeklilik hakkı kazananlar ile Sistemden vefat veya maluliyet nedeni ile ayrılanlar Devlet Katkısı ve getirilerinin tamamına hak kazanırlar.

Maximum Kart ile Gerçekleştirilen Ödemelere %0,10 MaxiPuan Hediye!

Anadolu Hayat Emeklilik’e vereceğiniz bir talimatla hem vaktinizi ve enerjinizi harcamanıza gerek kalmadan katkı payı ödemelerinizi gerçekleştirebilir, hem de %0,10 MaxiPuan elde edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin Şeffaflığı ve Güvenilirliği

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde ürün tanıtım ve satışı, mesleki yeterlilikleri ölçülmüş, sınavda başarılı olmuş bireysel emeklilik aracıları tarafından yapılır.

Bireysel Emeklilik Sistemi dahilinde emeklilik şirketleri ve portföy yönetim şirketleri tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile emeklilik yatırım fonları;

  • T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı,
  • Emeklilik Gözetim Merkezi,
  • Sermaye Piyasası Kurulu,
  • Aktüeryal denetim,
  • Bağımsız dış denetim,
  • Şirket iç denetim unsurları

tarafından denetlenir.

Yatırımların güvenliği, sistemde kurulan etkin kontrol mekanizması tarafından sağlanır.

Bireysel Emeklilik Hesapları Takasbank'ta tutulur. Bu hesaplardan günlük olarak fon paylarınızı izleyebilirsiniz.

Ücretsiz Sağlık Danışmanlığı ve Acil Ambulans Hizmeti

Anadolu Hayat Emeklilik nezdinde Bireysel Emeklilik Hesabı açtıran müşterilerimize 24 saat ücretsiz sağlık danışmanlığı ve acil ambulans hizmeti verilmekte, masraf Anadolu Hayat Emeklilik tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte, anlaşmalı sağlık kuruluşlarına yapılacak ödemelerde indirim sağlanmaktadır.

Müşterilerimizin, acil kapsamına girmeyen durumlarda kendileri ve acil olan/olmayan tüm durumlarda birinci derecede yakınları için ambulans hizmetinden yararlandıkları ve bu hizmet için bizzat ödeme yapmak zorunda oldukları durumlarda ise, bu hizmet, % 20 oranında indirimli verilmektedir.

Anlaşmalı Kurumların Listesi

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarında İndirim

Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmanız durumunda, anlaşmalı olunan sağlık kuruluşlarına başvurabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarının Listesi

Yatırım Danışmanlığı

Emeklilik planları kapsamında İş Portföy Yönetimi tarafından hazırlanan “Yatırım Danışmanlığı Bülteni” ile yatırım kararlarınızı yönlendirebilirsiniz.

Katılımcı Hakları

Ürünümüzü satın aldıktan sonra kararınızı değiştirirseniz, teklif formunu imzaladığınız tarihten itibaren 60 gün içinde cayabilirsiniz. Bu durumda sisteme girmiş sayılmazsınız.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde, birikimlerinizin hangi yatırım araçlarında değerlendirileceğine siz karar verirsiniz. Yatırım danışmanları tarafından oluşturulan hazır fon dağılım seçeneklerinden birini tercih edebilir veya kendi fon dağılımınızı oluşturabilirsiniz. Devlet Katkıları ise Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. nezdinde bu amaca yönelik olarak kurulan Devlet Katkısı fonlarında yatırıma yönlendirilir.

Dahil olduğunuz emeklilik planını yılda azami 4 kez, fon dağılım seçeneğinizi ise 6 kez değiştirebilirsiniz.

Emeklilik hakkınızı elde etmeden önce katkı payı ödemeye ara verebilirsiniz. Katkı payı ödemeye ara verseniz dahi birikimleriniz değerlendirilmeye devam edecektir.

Birikimlerinizle ilgili gelişmeleri günlük olarak takip edebilir, düzenli olarak bilgilendirilmeyi talep edebilirsiniz.

Sistemden istediğiniz anda ayrılabilir veya yürürlük tarihinden itibaren en az iki yıl süreyle şirkette kalmak kaydıyla birikimlerinizi başka bir emeklilik şirketine aktarabilirsiniz.

Kanuni varislerinizi veya kendi belirleyeceğiniz bir kişiyi lehdar tayin edebilirsiniz.