ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Köprülü Otomotiv Başarı Hikayesi

Köprülü Otomotiv ve Endüstri Ürünleri San. Tic. A.Ş.

1958 yılında Konya Ticaret Odası'na Köprülü Halıcılık olarak kayıt olan firma, 1991 yılından bu yana anonim şirket olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir...Devamı

VI. KOBİ Zirvesi

"İş Bankası'nın ana sponsorluğunu üstlendiği "VI. KOBİ Zirvesi" İstanbul'da yapıldı"

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Bali, KOBİ'lerin her zamankinden daha çok desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

KOBİ'ler için yol haritalarının çizildiği VI. KOBİ Zirvesi, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) işbirliği ile İş Bankası ana sponsorluğunda 11-12 Mart 2010 tarihlerinde İstanbul'da düzenlendi.

İki gün süren zirvenin ilk gününde, ekonomiye yön veren kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları kriz ve sonrasında oluşan yeni koşullarda KOBİ'lerin kalıcı büyümede başarıyı yakalamaları için yapması gerekenleri konuştu.

TOBB ve KOSGEB'in yanı sıra, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, TÜBİTAK, Rekabet Kurumu, Milli Prodüktivite Merkezi (MPM), İGEME ve TURSAB gibi pek çok kurum ve kuruluşla etkileşim içinde olan VI. KOBİ Zirvesi'nin ilk oturumunda "Piyasalardaki Değişimin Sektörler Üzerindeki Etkisi" başlığı çerçevesinde, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Bali de bir konuşma yaptı.

Global kriz çerçevesinde değerlendirmelerde bulunan ve İş Bankası'nın KOBİ'lere yönelik desteğinin her dönemde devam ettiğini vurgulayan Adnan Bali, günümüz ekonomi koşulları ve İş Bankası'nın KOBİ'lere bakış açısı ile ilgili bilgiler verdi.

Bali, son dönemde dünya genelinde yaşanan gelişmeler paralelinde özellikle KOBİ'lerin, hem yeni ve alternatif finansman kaynaklarına ulaşmada, hem de ürün ve pazar çeşitlendirme konusunda her zamankinden daha çok desteğe ihtiyaç duyduğunun altını çizerken; İş Bankası'nın Türkiye ekonomisine yön veren bir banka olduğunu ve farklı ekonomik konjonktürlerde değişken tavırlar sergilemeden süreçleri doğru yöneterek, müşterilerini şaşırtmamaya özen gösterdiğini sözlerine ekledi.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen "VI. KOBİ Zirvesi"nde kriz sonrası dönemle ilgili vizyon sağlanırken, KOBİ'lerin ihtiyaç ve imkânlarına yönelik yol haritaları çizildi.