ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

BT Isı Sistemleri Başarı Hikayesi

BT Isı Sistemleri Isı Endüstrisi

BT, 1991 yılında kurulan BT ISI SİSTEMLERİ ile yola çıkmış ve 1974'ten bugüne ısı sektöründe yer alan tecrübeli personeli ile hızla gelişimini sürdürerek, günümüzde anahtar teslimi ısı santralleri kuran bir grup şirket olmuştur... Devamı

İŞ'TE SEMİNER Kayseri Toplantısı

İş Bankası üçüncü “İş’te Seminer” toplantısını Kayseri’de gerçekleştirildi

"Müşterisine sadık olmayan banka müşterisinden de sadakat beklememeli"

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, Kayseri’de düzenlenen “İş’te Seminer” toplantısında KOBİ’lere iyi günde, kötü günde yanlarında olan bankalarla çalışmalarını tavsiye ederek, bankalar için de “Sadakat bekleyen banka müşterisine sadık olmalıdır” dedi

Yarattıkları istihdam ve üretimleriyle ekonominin dinamosu konumunda bulunan KOBİ’lerin, sağlıklı büyümelerine ve rekabet avantajı sağlamalarına destek olan İş Bankası, bu amaçla düzenlediği “İş’te Seminer” toplantılarının üçüncüsünü Kayseri’de gerçekleştirdi. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen toplantıda KOBİ’lere Basel II ile Basel III’ün getirecekleri hakkında bilgi verildi, ulusal ve uluslararası ekonomik gelişmeler aktarıldı.

Kayserili iş adamlarının müteşebbisliği, iş yapma gücü ve iş yapma yeteneğinin kendilerinde hayranlık uyandırdığını belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, KOBİ’lere tavsiyelerde bulunarak bildikleri işi yapmalarını ve kaynak maliyetlerini gözden geçirmelerini söyledi. Risklerin çok iyi yönetilmesi gerektiği bir dönemden geçildiğine dikkat çeken Suat İnce, "Müşterisini şaşırtmayan, konjonktüre göre iş yapış şeklini değiştirmeyen, iyi günde kötü günde müşterisinin yanında olan ve müşterisini yarı yolda bırakmayan bankayı tercih ediniz" dedi. Suat İnce, banka ve müşterisi arasında sadakatin önemine de değinerek, "Sadakat bekleyen banka müşterisine sadık olmalıdır" dedi.

"64 ilde en fazla nakit kredi veren bankayız"

İş Bankası’nın 1928 yılından beri Kayseri’de faaliyet gösterdiğini hatırlatan Suat İnce, Kayseri’de toplam kredi kullanımında ilk sırada yer aldıklarını, Kayseri’deki toplam kredilerdeki paylarının yüzde 15,1, ticari segmentteki kredi paylarının ise yüzde 16 olduğunu söyledi.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, 162 milyar 584 milyon TL aktif büyüklük ile Türkiye’nin en büyük bankası olmasının yanı sıra, öz kaynak ve kredi büyüklüklerinde de sektör lideri olduklarını belirterek, "İş Bankası olarak 64 ilde en fazla nakdi kredi veren bankayız. Yoğun bir saha temasına sahibiz. Her şubemizin başındaki müdürün ticari kredi verme yetkisi bulunuyor" dedi.

Suat İnce, KOBİ kredilerinde de 2012 ilk çeyrek verilerine göre 2011 yıl sonuna kıyasla yüzde 7,7 artışla çok hızlı bir gelişme kaydettiklerini, özellikle KOBİ sektörü segmentinde sektöre göre 5 katı kadar kredi artışı sağladıklarını söyledi.

İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürü İzlem Erdem ise dünyada ve Türkiye’deki ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Euro bölgesinde kriz yaşayan ülkelerde daralmanın devam edeceğine dikkat çeken Erdem Avrupa’da kamu borcunun döndürülmesine ilişkin endişelerin gündemde olduğunu belirtti.

Türkiye ekonomisinin 2012 yılında yüzde 3,5 büyüyeceğini tahmin ettiklerini ifade eden İzlem Erdem, "Son 10 yıllık dönemde Türkiye ihracat pazarının çeşitlendirilmesinde önemli yol almıştır. Türkiye, 2007 sonrası dış ticarette, alternatif pazarlara yönelerek küresel krizin olumsuz etkilerini sınırlamaya çalışmaktadır. Türkiye’deki cari işlemler açığı 2011 yılında yüzde 65 genişlemiştir. Ancak Merkez Bankası tarafından alınan önlemler paralelinde son aylarda cari açıkta daralma belirginleşmektedir" dedi.

İş Bankası’nın Kayseri’de düzenlenen "İş’te Seminer" toplantısında TİM Danışmanlık Eğitmeni Vedat Güven "Basel II ve Basel II’ün Getirdikleri", İş Bankası Kredi Riski Yönetimi ve Portföy İzleme Müdürü Selçuk Çepni "Basel II’nin Reel Sektöre Etkileri" konulu birer sunum gerçekleştirdi.