ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

İŞ’TE SEMİNER Çin ile İş ve Yatırım Fırsatları

Çin’de Başarmak

İş Bankası, KOBİ’lere Çin’de başarılı olmanın yollarını anlattı.

İş Bankası İş’te Seminer programına İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen “Çin ile İş ve Yatırım Fırsatları” toplantıları ile devam etti.

İş Bankası, Çin ve Dünya ekonomisindeki gelişmeleri KOBİ'lere aktarmak, Çin'in son dönem stratejileri paralelinde ne tür iş ve yatırım fırsatları olabileceğini paylaşmak adına düzenlediği İş'te Seminer programına İstanbul, Ankara ve İzmir'de düzenlenen "Çin ile İş ve Yatırım Fırsatları" toplantıları ile devam etti.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, İş Bankası'nın yalnızca ülkemiz sınırları içinde değil, uluslararası planda da iş dünyasının yanında yer aldığını belirtti.

Bilgiç, "Bankamız yurt dışı yapılanması kapsamında 14 ülkede şubelerimiz, iştirakimiz ve temsilciliklerimiz bulunuyor. Şubelerimizin 16'sı KKTC'de, bir adedi Manama/Bahreyn'de, 2'si İngiltere'nin Londra kentinde, 2'si Irak'ın Erbil ve Bağdat, 2'si de Kosova'nın Priştine ve Prizren şehirlerinde yer alıyor." dedi.

Bunlara ilaveten 1992 yılında kurulan İşbank AG iştirakiyle  Almanya'da 13, Fransa, Hollanda, İsviçre ve Bulgaristan'da 1'er şube olmak üzere 17 şube ile faaliyet gösterdiklerini belirten Bilgiç, 5 şube ile faaliyet gösteren İşbank Rusya ve 2 şube ile faaliyetine devam eden İşbank Georgia'nın yanı sıra Şangay/Çin ve Kahire/Mısır'da birer adet temsilciliklerinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Bilgiç konuşmasında, yaygın yurt dışı örgütüne sahip Türkiye İş Bankası'nın hem ekonomik hem siyasi anlamda dünyanın geleceğinde söz sahibi olan Çin'de de temsilcilikleri ile etkin faaliyet gösterdiklerini söyledi. Günümüzde Çin Yuanı (RMB)  ile ticaret yapmanın çok önemli bir unsur haline geldiğini vurgulayan Bilgiç, bu doğrultuda İş Bankası olarak 2011'den beri Çin Yuanı ile mevduat kabul ettiklerini, nakdi ve gayri nakdi kredi verdiklerini, akreditif açtıkların, ayrıca, son 30 yılda ucuz işgücü avantajını kullanarak ihracat odaklı büyüyen Çin'in son yıllarda stratejisini değiştirerek bir yandan iç talep bazlı büyümeye odaklanırken, diğer taraftan gelişmiş/gelişmekte olan ülkelere doğrudan yatırım ve ticareti artırmaya yöneldiğini ifade ederek bu durumun yeni olanaklar doğurduğunu belirtti.

Sayın Bilgiç'in açılış konuşmasının ardından Çin ve Dünya ekonomisindeki son gelişmeler, e-ticaret yapan İş Bankası üye işyerlerinin sanal POS ile yurtdışı satışlarına önemli katkı sağlayacak, Çin'de ALIPAY olmak üzere, 13 yerel alternatif ödeme yöntemiyle işlem yapabilme imkanına ilişkin bilgiler ve Çin Serbest Ticaret Bölgelerinde Yatırım İmkanları, İpek Yolu Projesi, RMB'ye kolay erişim imkanları paylaşıldı ve soru-cevap bölümü ile müşterilerle interaktif bir sohbet sonrasında seminer sona erdi.

İş Bankası farklı illerde, KOBİ'lerin merak ettiği farkı konularda düzenleyeceği seminerler ile KOBİ'ler başta olmak üzere iş dünyasına danışmanlık hizmeti sunmaya devam edecek.