ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Develioğlu Tarım Başarı Hikayesi

Develioğlu Tarım Ürünleri

Hububat alım-satımı konusunda faaliyette bulunmak üzere 1995 yılında Kayseri'de kurulan firma, kurulduğu günden bugüne attığı emin adımlarla büyüyerek gelmiştir...Devamı

Samsun İş'le Buluşmalar Toplantısı


İş Bankası'nın gelenekselleşen "İş'le Buluşmalar" toplantısı bu defa Samsun'da yapıldı.

Türkiye İş Bankası'nın "İş'le Buluşmalar" toplantılarının bu ayki durağı Samsun oldu. Üst düzey ekonomi yöneticilerinin katıldığı toplantıda, "Yeni Döneme Uyum Yöntemleri" konuşuldu.

Günümüz ekonomi ve piyasa koşullarında bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ve sektörel gelişim fikirlerinin ele alındığı ve ana başlığı; "Yeni Döneme Uyum Yöntemleri" olan İş Bankası'nın gelenekselleşen "İş'le Buluşmalar" toplantısı, bu kez 17 Kasım 2009 tarihinde Samsun'da gerçekleşti.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince'nin açılış konuşmasıyla başlayan Samsun toplantısında, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Dimes Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Diren de birer konuşma yaptılar.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince yaptığı açılış konuşmasında, Samsun'un stratejik öneminin her geçen gün arttığını belirtti. Kentin yeniliklere açık bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Özince, önümüzdeki yıllarda gelişen sanayisi ve lojistik potansiyeli ile Türkiye'nin iyi gelişen piyasalarından biri olacağını ifade etti.

Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler, İş Bankası'nın KOBİ'lere sunduğu ürün ve hizmetlere ilişkin yaptığı sunum kapsamında, KOBİ'lere yönelik hazırlanan İŞTE KOBİ sitesi hakkında da detaylı bilgiler verdi.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın üstlendiği ikinci bölümde, Bahçeşehir Üniversitesi İ.İ.B.F. Bölümü Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy, Nemtaş A.Ş. Genel Müdürü Süha Aktaş, Alfa Yeminli Mali Müşavirlik Limited Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Akif Akarca ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt söz aldı.

Dr. Sayın Taner Berksoy "Kriz Çıkışında Dünya ve Türkiye Ekonomisi" konulu sunumunda krizden çıkış göstergelerinin netleştiğini ancak hem küresel hem de ulusal gelişmelerin çıkış hızının yavaş olacağı yönünde olduğunu ifade etti. Küresel ölçekte risk iştahında da artış olduğunu belirten Berksoy, ucuz kaynak maliyeti ve artan risk iştahının bir araya gelmesiyle finansal piyasalarda hızlı gelişmeler yaşandığını sözlerine ekledi.

Nemtaş A.Ş. Genel Müdürü Süha Aktaş, "Dünyada ve Türkiye'de Limancılık Sektörü" konulu sunumunda; dünyada ve Türkiye'de limancılık sektöründeki gelişmeler, Türk limanlarının kapasiteleri, bölgesel dağılımı, zayıf ve güçlü yönleri ve limancılık sektörünün geleceği ile ilgili projeksiyonlar ve beklentiler hususunda detaylı bilgiler verdi.

Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ise "Yeni Dönemde Anadolu'da Karşılaşacağımız Temel Sorunlar" başlığı altında yaptığı konuşmada, uzun zamandır süre gelen anlayışın değiştirilerek projeyle iş yapma yeteneğinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca yakın zaman içerisinde rekabet gücünü dikkate alan bir yeniden yapılanma sürecinin Anadolu'nun en önemli gündemlerinden biri olarak öne çıktığı noktasına da değindi.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen "İş'le Buluşmalar" toplantıları, farklı illerde, güncel konu başlıkları ile düzenlenmeye devam edilecek.