ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

DRC Kauçuk Başarı Hikayesi

DRC Kauçuk San. Tic. A.Ş.

Bugün itibarıyla 7.000 m²'lik alanda üretim ve idari faaliyetlerini, lastik fabrikalarından sonra Türkiye'nin en büyük ve donanımlı hamur karışım merkezi olarak sürdüren, 2003 yılında ISO 9001/2000 kalite sertifikasını alan DRC Kauçuk, ağırlıklı olarak lastik firmalarına olmak üzere, fason kauçuk hamuru üretmektedir.Devamı

Sakarya İş'le Buluşmalar Toplantısı


İş'le Buluşmalar Toplantısı Sakarya'da Yapıldı

Bankamızın gelenekselleşen "İş'le Buluşmalar" Toplantısı, 13 Temmuz 2010 tarihinde sanayi ve ticaretin önemli merkezlerinden biri olan Sakarya'da gerçekleştirildi. Toplantıya mesleki kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Sakarya ekonomisinin önde gelen firmaları ve KOBİ'ler yoğun ilgi gösterdi.

Ana başlığı "Değişen Rotalar ve Yeni Ufuklar" olarak belirlenen Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Müdürümüz Ersin Özince'nin ardından, sırasıyla Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Saray Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel birer konuşma yaptı.

Türkiye'nin oldukça boyutlu bir ekonomisi olduğunu ve dünyanın ilk 20'si arasına girdiğini belirten Genel Müdürümüz Ersin Özince, Türk özel sektörünün yeterli sermayeye ve yeterli işletme sermayesine sahip olarak uluslar arası rekabete ayak uydurabileceğini ifade etti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ Sakarya'nın kara, deniz ve demir yolları açısından kavşakların üzerinde olmasının ciddi bir avantaj olduğunu ve ihracatta Türkiye'nin ilk 10 ili arasında olup, hedeflerinin ilk 5 olduğunu belirtti.

Saray Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel ise Sakarya'nın tarım açısından şanslı olduğunu vurgulayarak, toprak zenginliğinin var olan potansiyelinin harekete geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın üstlendiği ikinci bölümde, Bahçeşehir Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy "Türkiye Ekonomisi Ayrışıyor Mu?", Durmazlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz "Türkiye ‘de Makine İmalatının Geleceği Ne Olacak?", TEMA Vakfı Projeler Teknik Danışmanı Metin Şenol "Tarımda Ürün Toplulaştırması" ve Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt "Doğu Marmara Bölgesi'nin Orta ve Uzun Vadeli Geleceği" başlıklı birer konuşma yaptı. Genel Müdür Yardımcımız Sayın Adnan Bali de genel değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeşehir Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy'un Dünya ve Türkiye ekonomisindeki yaşanan son gelişmeleri yorumlamasının ardından söz alan Durmazlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, Türk makine sektörünün hedeflenen noktaya ulaşması için teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına önem verilmesinin gerekliliğini vurguladı.

TEMA Vakfı Projeler Teknik Danışmanı Metin Şenol, tarımda ürün toplulaştırmanın önemine değinirken, Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt, Türkiye'nin ekonomik kriz sonrasında yakaladığı fırsatları aktardı.

Toplantının sonunda genel değerlendirme yapan Genel Müdür Yardımcımız Adnan Bali ise, İş Bankası'nın krizin en ağır koşullarında dahi duruşunu değiştirmeden faaliyetten kaynaklanan kredi taleplerini karşılamaya devam ettiğini, krizden en fazla darbe alan işletmelerin yaygınlıkla kullandığı ticari araç ve ticari iş yeri kredilerinde daralan piyasada pazar payını, zaten birinci konumda olmasına rağmen daha da artırdığını söyledi.

"İş'le Buluşmalar" toplantıları, farklı illerde, güncel konu başlıkları ile düzenlenmeye devam edilecek.