ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

Konya İş'le Buluşmalar Toplantısı


14 Mayıs 2008 tarihinde Konya'da gerçekleştirilen İş'le Buluşmalar Toplantısı büyük ilgi gördü. "Sanayileşen Konya'nın Değişen Gündemi" başlığı ile düzenlenen toplantıda, ekonomik koşullar, bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ile sektörel gelişim fikirleri konunun uzmanları tarafından ele alındı.

Toplantı, İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Ülker Grubu İstişare Konseyi Üyesi Necdet Buzbaş, PAGEV Başkanı Selçuk Aksoy, TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Çiftçi, Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Merih Eskin, Pricewaterhouse Coopers Şirket Ortağı Alper Önder ve Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Arolat'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, küreselleşme ve artan rekabet ortamı karşısında Konya ilinin, teknoparkı, teknoloji geliştirme merkezi, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri ve yüksek üretim gücüne sahip firmaları ile Anadolu sanayisinin önde gelen şehirlerinden birisi olduğunu belirterek Konya'nın adeta bir KOBİ başkenti niteliğinde olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıda ayrıca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve Ülker Grubu İstişare Konseyi Üyesi Necdet Buzbaş birer konuşma gerçekleştirdiler.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler yaptığı konuşmada, İş Bankası tarafından otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalara destek olmak amacıyla "Otomotiv Yan Sanayi Destek Paketi" çıkartıldığını ve tüm diğer sektör paketleri ile beraber üretici güçleri istikrar içinde desteklemeye devam edileceğini ifade etti.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Baş Yazarı Osman Arolat’ın üstlendiği ikinci bölümünde ise PAGEV Başkanı Selçuk Aksoy "Sanayide Rekabet Üstünlüğü İçin Yenilikçilik: Plastik Sektörü Örneği", TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Çiftçi "Otomotiv Yan Sanayisinde Kümelenme", Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Merih Eskin "Makine Sektörünün Gelişimi Işığında Uygulanması Gereken Stratejiler", PricewaterhouseCoopers Şirket Ortağı Alper Önder "Türk Ticaret Kanunu-Basel II İlişkisi" konularını ele aldılar.