ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Köprülü Otomotiv Başarı Hikayesi

Köprülü Otomotiv ve Endüstri Ürünleri San. Tic. A.Ş.

1958 yılında Konya Ticaret Odası'na Köprülü Halıcılık olarak kayıt olan firma, 1991 yılından bu yana anonim şirket olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir...Devamı

Kayseri İş'le Buluşmalar Toplantısı

24 Nisan 2008 tarihinde Kayseri'de gerçekleştirilen "Küresel Eğilimlerin Türkiye'de Yarattığı Dönüşüm İhtiyacı" başlıklı geleneksel "İş'le Buluşmalar" toplantısında günümüz ekonomi ve piyasa koşulları, bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ile sektörel gelişim fikirleri ele alındı. 

Toplantı, İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Kayseri Ticaret Odası Başkanı H. Ali Kilci, Saray Halı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, İşbir Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kantur, Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ve Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Arolat'ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, küreselleşme eğilimlerinin, kaliteli ürün ve hizmet sunmak, verimliliği artırabilmek ve kârlı stratejiler geliştirmek konularında fırsatlar yarattığını belirterek birçok farklı sektörün faaliyette bulunduğunu Kayseri ilinin, ülkemiz ekonomisine büyük oranda katma değer kattığını ifade etti. 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler konuşmada, İş Bankası tarafından mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalara ivme kazandırmak amacıyla "Mobilya Sektörü Destek Paketi"nin oluşturulduğunu ve tüm diğer sektör paketleri ile beraber üretici güçleri istikrar içinde desteklemeye devam edileceğini ifade etti. 

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Baş Yazarı Osman Arolat’ın üstlendiği ikinci bölümünde ise Saray Halı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel "Tarım ve Hayvancılık", İşbir Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kantur "Küreselleşme Bizler İçin Kriz mi Fırsat mı?", Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ise "İşletmelerde Dönüşüm Nasıl Yönetilmeli" konularını ele aldılar.