ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Dempar Ağaç Sanayi Başarı Hikayesi

Dempar Demircioğlu Ağaç San. ve Dış Tic. A.Ş.

Günümüzün sağlıklı ve dekoratif yer döşemesi olan “Cilalı Lamine Parke” nin üreticisi Dempar, Adapazarı Hanlıköy girişinde 30.000 m² açık, 10.000 m² kapalı alan üzerinde, kereste fabrikası, tam otomatik kurutma fırınları ve en son teknoloji cilalı ahşap lamine parke makineleri ile sektöründe saygın ve seçkin bir kuruluş olmanın gururunu yaşıyor... Devamı

Kayseri İş'le Buluşmalar Toplantısı

24 Nisan 2008 tarihinde Kayseri'de gerçekleştirilen "Küresel Eğilimlerin Türkiye'de Yarattığı Dönüşüm İhtiyacı" başlıklı geleneksel "İş'le Buluşmalar" toplantısında günümüz ekonomi ve piyasa koşulları, bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ile sektörel gelişim fikirleri ele alındı. 

Toplantı, İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Kayseri Ticaret Odası Başkanı H. Ali Kilci, Saray Halı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, İşbir Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kantur, Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ve Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Arolat'ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, küreselleşme eğilimlerinin, kaliteli ürün ve hizmet sunmak, verimliliği artırabilmek ve kârlı stratejiler geliştirmek konularında fırsatlar yarattığını belirterek birçok farklı sektörün faaliyette bulunduğunu Kayseri ilinin, ülkemiz ekonomisine büyük oranda katma değer kattığını ifade etti. 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler konuşmada, İş Bankası tarafından mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalara ivme kazandırmak amacıyla "Mobilya Sektörü Destek Paketi"nin oluşturulduğunu ve tüm diğer sektör paketleri ile beraber üretici güçleri istikrar içinde desteklemeye devam edileceğini ifade etti. 

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Baş Yazarı Osman Arolat’ın üstlendiği ikinci bölümünde ise Saray Halı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel "Tarım ve Hayvancılık", İşbir Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kantur "Küreselleşme Bizler İçin Kriz mi Fırsat mı?", Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ise "İşletmelerde Dönüşüm Nasıl Yönetilmeli" konularını ele aldılar.