ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

Kayseri İş'le Buluşmalar Toplantısı

24 Nisan 2008 tarihinde Kayseri'de gerçekleştirilen "Küresel Eğilimlerin Türkiye'de Yarattığı Dönüşüm İhtiyacı" başlıklı geleneksel "İş'le Buluşmalar" toplantısında günümüz ekonomi ve piyasa koşulları, bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ile sektörel gelişim fikirleri ele alındı. 

Toplantı, İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Kayseri Ticaret Odası Başkanı H. Ali Kilci, Saray Halı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, İşbir Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kantur, Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ve Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Arolat'ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, küreselleşme eğilimlerinin, kaliteli ürün ve hizmet sunmak, verimliliği artırabilmek ve kârlı stratejiler geliştirmek konularında fırsatlar yarattığını belirterek birçok farklı sektörün faaliyette bulunduğunu Kayseri ilinin, ülkemiz ekonomisine büyük oranda katma değer kattığını ifade etti. 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler konuşmada, İş Bankası tarafından mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalara ivme kazandırmak amacıyla "Mobilya Sektörü Destek Paketi"nin oluşturulduğunu ve tüm diğer sektör paketleri ile beraber üretici güçleri istikrar içinde desteklemeye devam edileceğini ifade etti. 

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Baş Yazarı Osman Arolat’ın üstlendiği ikinci bölümünde ise Saray Halı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel "Tarım ve Hayvancılık", İşbir Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kantur "Küreselleşme Bizler İçin Kriz mi Fırsat mı?", Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ise "İşletmelerde Dönüşüm Nasıl Yönetilmeli" konularını ele aldılar.