ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Yardımcı Beton Başarı Hikayesi

Yardımcı Beton San. Tic. Paz. A.Ş.

1992'de, Konya 2. O.S.B'deki ilk hazır beton tesisini kurarak Konya’da belli bir boşluğu dolduran Yardımcı Beton, çalışmalarıyla iyi hizmet ve güveni arayan Konyalı sanayicinin önünü açmıştır. Yardımcı Beton, Konya 2. O.S.B'de 51.600 m² alan üzerinde kurulu tesisinde faaliyetlerine devam ederken, 2007 yılında Selçuklu Konya'daki 6.000 m² alan üzerinde ikinci tesisinde de üretime başlamıştır. Devamı

İzmir İş'le Buluşmalar Toplantısı


İş Bankası'nın gelenekselleşen "İş'le Buluşmalar" toplantısı, bu defa 21 Nisan 2009 tarihinde İzmir'de yapıldı.Yoğun bir ilgi ve katılımla İzmir Swiss Otel'de gerçekleştirilen İş'le Buluşmalar Toplantısının ana başlığı; "Yeni Dönem, Yeni Beklentiler" olarak belirlendi.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince'nin açılış konuşmasıyla başlayan 2009 yılının ilk İzmir toplantısı; Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, İktisadi Araştırmalar Bölüm Müdürü İzlem Erdem, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Erdal Karamercan, Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Taner Berksoy, Tırsan Treyler Sanayi Ticaret ve Nakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince toplantıda yaptığı konuşmada, 2001 krizinde reel sektördeki hasarı azaltmak için devreye sokulan İstanbul Yaklaşımı benzeri uygulamaların içinde bulunduğumuz kriz ortamında da yararlı olacağını ifade etti.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen, moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın üstlendiği ikinci bölümde; Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Taner Berksoy, Tırsan Treyler Sanayi Ticaret ve Nakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt birer sunum yaparak; krizin neresindeyiz, yeni dünya düzeninde nasıl rekabetçi olunur ve yeni dönemin fırsatlarını içeren konularını ele aldılar.