ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bağdat Baharat Başarı Hikayesi

Bağdat Baharatları Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

Yarım asır önce büyük bir ideal ve cesaretle yola çıkan ve bugün sektöründe lider kuruluşlardan biri olan Bağdat Baharat, 60`lı yılların başında Mustafa Danacı tarafından büyük bir azim ve kararlılıkla kurularak bugünlere geldi. Devamı

İstanbul İş'le Buluşmalar Toplantısı


İş Bankası'nın gelenekselleşen "İş'le Buluşmalar" toplantılarının bu seneki ilk durağı İstanbul oldu.

"Yeni Dönem, Yeni Konumlanma" başlığı altında gerçekleştirilen 16. İş'le Buluşmalar toplantısı, 16 Şubat 2010 tarihinde İstanbul'da düzenlendi.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince'nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Borusan Holding CEO'su Agah Uğur ve İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Bali de birer konuşma yaptılar.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince konuşmasında, İstanbul'un stratejik öneminin üzerinde durarak 2009 yılında Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul özelinde de şube sayısının artırıldığını ve önümüzdeki dönemde de yeni şube açılışlarının devam edeceğini belirtti. Zor dönemlerde liderlik yapmanın ve bu dönemde yatırımlara devam etmenin önemini vurgulayan Özince, istihdam alanında da İş Bankası'nın yeni işe alımlarla ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu ifade etti.

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur yaptığı konuşmasında stratejinin önemine değindi. Günlük işlerin sisteme oturtularak müşteri odaklı yaklaşımın benimsenmesi gerektiğini vurgulayan Uğur, ayrıca KOBİ'lerin birleşmelerinin ciddi olarak ele alınması gerektiğini ifade etti. Yeni megatrendler doğrultusunda Türkiye'de yabancı yatırımların yalnızca büyük ölçekli firmalara değil KOBİ'lere yönelik olacağını da belirtti.

Genel Müdür Yardımcısı Adnan Bali, İş Bankası'nın KOBİ'lere sunduğu ürün ve hizmetlere ilişkin yaptığı sunum kapsamında, İş Bankası olarak KOBİ'lere her dönemde destek olduklarını, destek olmaya da devam edeceklerini belirterek İş Bankası'nın müşterilerini şaşırtmamaya özen gösterdiğini ve kısa vadeli anlık kazançlar peşinde olmadığını sözlerine ekledi.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ikinci bölümünde, Bahçeşehir Üniversitesi İ.İ.B.F. Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ve Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt söz aldı.

Prof. Dr. Taner Berksoy "Dünya ve Türkiye Ekonomisi" konulu sunumunda krizden çıkış göstergelerinin netleştiğini ve ülkemizde bankacılık sisteminin güçlü olduğunu, yeni dönemde eskisi gibi fon bolluğu olmayacağını söyledi.

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak “Yeni Dönemde KOBİ'ler İçin Komşu Ülkelerdeki Fırsatlar" başlıklı konuşmasında, Tunus, Yemen, Katar, Türkmenistan, Libya, Cezayir ve Rusya gibi ülkelerdeki pazarlar hakkında bilgiler verdi.

Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ise "Yeni Normal'e Nasıl Hazırlanmalıyız?" konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Toplantının moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ üstlendi.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen "İş'le Buluşmalar" toplantıları, farklı illerde, güncel konu başlıkları ile düzenlenmeye devam edilecek.