ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Köprülü Otomotiv Başarı Hikayesi

Köprülü Otomotiv ve Endüstri Ürünleri San. Tic. A.Ş.

1958 yılında Konya Ticaret Odası'na Köprülü Halıcılık olarak kayıt olan firma, 1991 yılından bu yana anonim şirket olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir...Devamı

İstanbul-İmes İş'le Buluşmalar Toplantısı

İş Bankası'nın gelenekselleşen "İş'le Buluşmalar" toplantısı 25 Mart 2008 Salı günü İstanbul'da gerçekleştirildi.

"Finansal Kaynakların Etkin Kullanımı" ana başlığı altında gerçekleştirilen toplantıda, günümüz ekonomi ve piyasa koşullarında finansal kaynaklar ve etkinliği, bölgesel ve uluslararası fırsatlar ve sektörel gelişim fikirleri konunun uzmanlarınca ele alındı.

Toplantı, İş Bankası Genel Müdürü H. Ersin Özince, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi (İDOS) ve Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD) Başkanı B. Murat Önay, Merkez Bankası Eski Başkanı Gazi Erçel, Dalgakıran Kompresör San. ve Tic. Ltd. Şti ve Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, İİBF İktisat Bölümü Öğretim Görevlisi S. Fatih Özatay, Dudullu İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt'un katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantıda ayrıca, BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı B. Murat Önay "Finans Kaynaklarına Erişilebilirliğin Önemi", Merkez Bankası Eski Başkanı Gazi Erçel "Özel Sektör Finans Kaynaklarını Etkin Kullanabiliyor mu?" ve İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler "İş Bankası Çözüm Ortaklığında İmalat Sanayisine Yönelik Finansal Fırsatlar" başlıklı birer konuşma yaptılar.

Toplantının panel şeklindeki ikinci bölümünde, Dalgakıran Kompresör A.Ş ve Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran "KOBİ'lerin Ölçek Ekonomisine Geçişinin Önemi", TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, İİBF İktisat Bölümü Öğretim Görevlisi S. Fatih Özatay "Önümüzdeki Dönemde Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler Nasıl Şekillenecek?", Dudullu İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz "Finansal Kaynakların İş Yeri Sahipliği ve Mesleki Eğitimdeki Yeri" ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt "Türkiye'nin Yaşadığı Dönüşümün Yönetimi" konularını irdelediler.