ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

İstanbul-Hadımköy İş'le Buluşmalar Toplantısı


Ulusal ve küresel ekonomilerin günümüz piyasa koşullarındaki sorunlarının, bunlarla ilgili çözümler ve fırsatların, yeni iş alanlarının ve sektörel gelişim fikirlerinin ele alındığı 2009 yılının ilk “İş’le Buluşmalar” toplantısı, “Belirsizlik Ortamında Yönetim Stratejileri” başlığı altında 18 Şubat 2009 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti.

Genel Müdürümüz Ersin Özince'nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantının ilk bölümünde sırasıyla, Alarko Şirketler Topluluğu Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, Genel Müdür Yardımcımız Kayhan Söyler ve İş Finansal Kiralama Genel Müdür Yardımcısı Dilek Korkut birer konuşma yaptılar.

Toplantıda, dünya genelinde yaşanan olumsuzluklara karşın iş dünyasının alternatif çözümler üretmesi gerektiğini belirten Özince, ülkemizin olumsuz koşullara rağmen halen ciddi bir şansı bulunduğunu vurguladı. Uluslararası talep canlanana kadar mevcudu muhafaza etmek gerektiğinin altını çizen Özince, ülke genelinde şube ağının yaygınlaştırılmasına devam edildiğini ifade ederek amacın, Türk özel sektörüne daha büyük bir hizmet platformu sunmak olduğunu sözlerine ekledi.

Panel şeklinde gerçekleştirilen ikinci bölümde ise;

Dalgakıran Kompresör ve Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, "Kriz Sonrası Türkiye,", Medina Turgul Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Jeffi Medina, "Krizde İletişim,", Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ise "Belirsizlik Koşullarında Yönetimin Alabileceği Önlemler" konulu birer sunum yaptılar.