ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Mes Metal Başarı Hikayesi

Mes Metal Ekstrüzyon San. ve Tic. A.Ş.

İstanbul/Beylikdüzü'nde toplam 7.000 m² alanda uzman personeli ve gelişmiş makine parkıyla üretimini sürdüren Mes Metal, müşterilerine birinci kalite pirinç çubuk ve bronz ürünleri sunmanın yanı sıra, güvenilir iş ortağı konumunda, pirinç ve bronz üzerindeki birikimini paylaşarak çözümler yaratan, yüksek kalite ürünleri ve günlük 70 tonluk üretim kapasitesi ile Türkiye'nin önde gelen bakır alaşımları üreticisidir...Devamı

Gaziantep İş'le Buluşmalar Toplantısı


Bankamız tarafından Dünya Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen İş'le Buluşmalar toplantıları ülkemiz ekonomisine ilişkin konulara değinmeye devam ediyor. Sektörel ve bölgesel gelişim fikirlerinin değerlendirildiği, konusunda uzman kişilerin fikirleriyle yön verdiği ve güncel konuların ele alındığı toplantıların dokuzuncusu "Küresel Gelişmeler Işığında Ekonomi" başlığı altında 18 Kasım 2008 tarihinde Gaziantep'te düzenlendi.

Oldukça yoğun bir ilgiyle izlenen ve dünya ekonomilerinde yaşanan gelişmeler ile bu gelişmelerin reel sektöre etkilerinin ele alındığı son toplantıda ticari ve sınai hayata yönelik çözüm yolları üzerinde de duruldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Ersin Özince, Gaziantep'in, organize sanayi bölgeleriyle, sanayi ve ticaret yapısıyla ülke ve bölge ekonomisi için önemli role sahip olduğunu, yüksek ihracat kapasitesi ve yürütülen inovatif projeler neticesinde, ülkemize yüksek düzeyde katma değer sağladığını ifade etti.

Günümüzde yaşanan global kriz konusuna da değinen Özince şunları söyledi: "Bugün dünya ekonomisi krizle karşı karşıya, ancak dünya bu güçlükleri aşacak olanakları da barındırıyor. Yaşanan ekonomik daralmalar mutlaka ülkemizi de etkileyecek ama yinede krizin merkezindeki ülkeler kadar ciddi boyutlara ulaşacağını düşünmüyorum. Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen çalışmaya ve üretmeye devam etmemiz ve kaybolan güven ortamını tekrar inşa etmemiz gerekiyor."

Toplantı kapsamında Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Başkanı Güven Sak, Genel Müdür Yardımcımız Kayhan Söyler ve İş Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dilek Korkut birer konuşma yaptılar.

Genel Müdür Yardımcımız Kayhan Söyler yaptığı konuşmada; Bankamızın likidite ve muhasebe yönetiminde ciddi uygulamaları bulunduğunu hatırlattı. Hazırlanan sektörel destek paketleri ile KOBİ'lerin farklılaşan taleplerine çözümler sunulduğunu belirten Söyler, Bankamızın sivil toplum kuruluşları ile işbirliklerine her zaman önem verdiğini belirterek, bu doğrultuda Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Odası ile Gaziantep ABİGEM'le protokoller imzalandığını ifade etti.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ikinci bölümünde ise Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir, Reckitt Benckiser Dünya Kurucu Ortağı ve Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Caner Tunaman ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt konuşmalarıyla yer aldırlar.