ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Develioğlu Tarım Başarı Hikayesi

Develioğlu Tarım Ürünleri

Hububat alım-satımı konusunda faaliyette bulunmak üzere 1995 yılında Kayseri'de kurulan firma, kurulduğu günden bugüne attığı emin adımlarla büyüyerek gelmiştir...Devamı

Çorum İş'le Buluşmalar Toplantısı


İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Çorum "İş’le Buluşmalar" toplantısında konuştu

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali: Büyük oyuncu olarak iş hayatına moral vermeliyiz

Türkiye İş Bankası iş dünyasıyla bir araya geldiği İş’le Buluşmalar toplantılarının 26’ncısını Çorum’da gerçekleştirdi. Ana başlığı "Anadolu Sanayisinde Yeni Dönem" olan Çorum İş’le Buluşmalar toplantısında konuşan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, "İş Bankası zor zamanlarda moral düzelten kurum olma sorumluluğunun farkında" dedi.

İş’le Buluşmalar toplantılarının 26’ncısı Çorum’da gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin yaptığı Çorum İş’le Buluşmalar toplantısına, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Başkanı Merih Eskin, Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy ve Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Buzbaş konuşmacı olarak katıldı.

Moral düzeltme sorumluluğumuzun farkındayız

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, açılış konuşmasında iş hayatına bakışı daha pozitif hale getirme sorumluluğunun büyük oyunculara düştüğünü bu anlamda büyük oyuncuların moral bozan değil, morali düzelten, iş hayatına bakışı daha pozitif hale getiren bir sorumluluk ve yaklaşım içinde olmaları gerektiğini belirterek, "Büyük bir oyuncu ve bu sorumluluğun farkında olarak biz özellikle kriz süreçlerinde zaten zorlaşan koşulları daha da zorlaştırmadan aksine kolaylaştıracak şekilde, muhataplarımızın, müşterilerimizin doğrusunu da gözeterek iş yapmaya çalışıyoruz" dedi. Büyük oyuncuların krize hazırlanması ile krizi hazırlaması arasında ince bir çizgi olduğuna ve bunun karıştırılmaması gerektiğine dikkat çeken Bali şunları söyledi; "Müşterilerimiz ‘işler nasıl gidecek’ diye sorduğunda tereddütsüz bir şekilde ‘iyi gidecek’ diye cevaplıyoruz. Sadece iyi gidecek değil, iyi yapacaksınız ki iyi gidecek deriz. İçinde bulunduğumuz değişik türbülansların olduğu dönemde bu iş yapma tarzının çok önemli olduğunu düşünüyorum".

1.5 milyona yakın KOBİ müşterisi

İlk şubelerini 1952’de açtıkları Çorum’un binlerce yıllık tarihiyle Hitit döneminden bugüne üreten ve değer yaratan bir şehir olduğunu ifade eden ve Çorum’u sanayileşmede dinamik ve KOBİ kenti olarak nitelendiren Bali, "Önümüzdeki aylarda Çorum Sanayi Şubesi’ni hizmete sokarak daha da kapsamlı hizmet vereceğimiz Çorum’da bugün itibariyle 81 çalışan ve toplam 6 şube ile bankacılık hizmeti veriyoruz. Bankamız Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da en fazla kredi veren ve mevduat toplayan özel banka konumundadır. 2011 yılı Haziran ayı itibariyle 1.5 milyona yakın KOBİ müşterimize kullandırdığımız nakdi krediler toplamı 17 milyar TL'yi geçmiş durumda. Türkiye genelinde 54 milyar TL'yi aşan bir nakdi ticari kredi portföyümüz söz konusu. Bu toplam kredilerimizin yüzde 70'ini oluşturur düzeye geldi. Bunun İş Bankası’nın reel sektöre taahhüdünün en önemli göstergesi olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Kriz dönemlerinde iş yapma tavrının önemini vurgulayan Bali, "Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz güvenle 2008 yılının son çeyreğinde ortaya çıkan global kriz aşamasında bininci şubesini açan bir kurum olarak bugün bin 200 şubeyle hizmet veriyoruz. Her yıl 2 bin 500'e yakın yeni istihdam yaratarak bugün sadece bankacılık alanında çalışan sayımızı 25 bine ulaştırdık" dedi.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Van‘da yaşanan deprem felaketi sonrası Türkiye’nin nasıl bir birlik ve dayanışma ruhu içinde olduğunun görüldüğünü belirterek, böyle dönemlerde finansal hizmetlerin önemine dikkat çekti. Deprem felaketinin hemen ardından hem şubeleri hem de mobil şubeleri aracılığıyla bölgede kesintisiz bankacılık hizmeti vermeye devam ettiklerini ifade eden Bali; "Çünkü nakit paraya erişim böyle zamanlarda en önemli unsurlardan birisi. Yaraları sarmak da önemli" dedi. Adnan Bali, Van 100.Yıl Üniversitesi ile 300 kişilik bir öğrenci yurdu yapımı için anlaştıklarını, inşaatın en kısa sürede bitirilmesinin hedeflendiğini de sözlerine ekledi.