ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bilişim Sanayi Başarı Hikayesi

Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

1985'te kurulan Bilişim Ltd, Türkiye'nin üstün başarıyla sonuçlanmış önemli projelerine imza atan, alanında uzmanlaşmış, öncü bir yazılımevi ve 'danışmanlık kurumu'dur... Devamı

Çorlu İş'le Buluşmalar Toplantısı


Türkiye İş Bankası'nın DÜNYA Gazetesi'nin katkılarıyla 13'ncüsünü düzenlediği 'İş'le Buluşmalar' toplantısı 01 Haziran 2009 tarihinde Çorlu'da yapıldı.

Günümüz ekonomi ve piyasa koşullarında bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ve sektörel gelişim fikirlerinin ele alındığı "İş'le Buluşmalar" toplantısının ana başlığı; “Ekonomideki Son Gelişmeler, Yeni Açılımlar”oldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, İş Grubu'nun özkaynağı ile dünyanın en büyük 86'ncı bankası seçildiğini sermayesi güçlü gruplardan iyi kar beklemek gerektiğini anlatarak bankacılık sektörünün 2009 yılı ilk üç aylık bilançolarında karlılık seviyelerinin iyi olduğuna değindi.

Ticari kredilerde son 6 ayda 5 bin firma kredisinin yapılandırıldığını, yapılandırılan kredilerin toplamının 620 milyon TL seviyesinde olduğunu ifade eden Ersin Özince, sorunlu krediye intikalde yavaşlama olduğunu da sözlerine ekledi.

Çorlu toplantısında, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, İktisadi Araştırmalar Bölüm Müdürü İzlem Erdem, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Yemişçi ve IBM Türk Genel Müdürü Eray Yüksek de birer konuşma yaptılar.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın üstlendiği ikinci bölümde ise Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Global Krizde Dünyada ve Ülkemizde Hayvancılık, Et ve Süt Sektörleri Değerlendirmesi”; Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy, "Kriz ve Türkiye Ekonomisi"; Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt ise "Kriz Sonrasında Yatırım Yönetiminde Yeni Yaklaşım" konulu birer sunum yaptılar.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen "İş'le Buluşmalar" toplantıları, farklı illerde, güncel konu başlıkları ile düzenlenmeye devam edilecek.