ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Hüma Hastanesi Başarı Hikayesi

Hüma Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

2004 yılının Mart ayında Kayseri’nin ilk Kadın Sağlığı Merkezi olarak kurulan Hüma Hastanesi, 2006 yılının Şubat ayında Anadolu’nun ilk Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır...Devamı

Balıkesir İş'le Buluşmalar Toplantısı


Ana başlığı Yeni Fırsatlar Alanı: Balıkesir" olarak belirlenen "İş'le Buluşmalar" toplantılarının yedincisi 22 Temmuz 2008 tarihinde Balıkesir'de gerçekleştirildi.

Toplantı, İş Bankası ile Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Odası arasında kredi kullanımına ilişkin protokollerin imzalanması ile başladı.

Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Odası protokolleri; İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince ile Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Rona Yırcalı ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Yavuz tarafından imzalandı.

İmza töreninin ardından açılış konuşmasını yapan İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Balıkesir ilinin tarihi süreç içerisinde İş Bankası için her zaman çok önemli bir konuma sahip olduğu belirtti. Özince; tüm ilçeleriyle beraber dengeli büyüme modeli uygulayan Balıkesir İli'nin; yer altı ve yer üstü zenginlikleri, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri ve ülkemiz adına hayvansal ve tarımsal üretimde sahip olduğu yüksek kapasite ile stratejik bir üretim merkezi konumunda olduğunu ifade etti.

Toplantıda ayrıca, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Rona Yırcalı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Yavuz, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler ve İş Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dilek Korkut birer konuşma gerçekleştirdiler.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler yaptığı konuşmada; İş Bankası'nın tüm sektör paketleri, kredi ve nakit yönetimi ürünleri ve üretici güçleri, istikrar içinde desteklemeye devam edeceğini ifade etti.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Baş Yazarı Osman Arolat’ın üstlendiği ikinci bölümünde ise Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Antgıda Gıda Tarım Turizm Enerji ve Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Muammer Güngör, Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Cavit Turunç ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt da birer konuşma yaptılar.