ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

Ankara-OSTİM İş'le Buluşmalar Toplantısı


Ana başlığı; "Tedarik Zincirinde İşbirliğinin Önemi" olarak belirlenen "İş'le Buluşmalar" toplantısı Ankara'da düzenlendi. 2008 yılının ilk Ankara toplantısı 17 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantı, İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Güçlü, Anadolu OSB Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Esenergül, İş Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Nida Çetin, İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek, Eser Makina Ambalaj Gıda San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu, Pricewaterhouse Coopers Şirket Ortağı Alper Önder ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt'un katılımlarıyla gerçekleşti.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, organize sanayi bölgelerinin Ankara'nın hızlı gelişiminde önemli rolü olduğunu, ulusal boyutların üstüne çıkan rekabetin gerektirdiği esnekliğe uyum sağlamak için sanayi bölgelerindeki şirketlerin birbirleriyle işbirliği içinde çalışarak kaliteli ve verimli üretimin gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.

Toplantıda ayrıca, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Güçlü, Anadolu OSB Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Esenergül, İş Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Nida Çetin birer konuşma gerçekleştirdiler.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler yaptığı konuşmada, İş Bankası'nın tüm sektör paketleri, kredi ve nakit yönetimi ürünleri ile beraber üretici güçleri istikrar içinde desteklemeye devam edeceğini ifade etti.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ikinci bölümünde ise İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek, Eser Makina Ambalaj Gıda San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu, Pricewaterhouse Coopers Şirket Ortağı Alper Önder ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt da birer konuşma gerçekleştirdiler.