ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Atiker Metal Başarı Hikayesi

Atiker Metal İth. İhr. ve İmalat San. Tic. A.Ş.

Temiz ve güçlü bir ticaret mazisine sahip olan Atiker A.Ş, yılların üretim tecrübesiyle sürekli yeniliği ve güçlenmeyi hedeflemektedir. 42.000 m²’lik kapalı ve açık alan üretim tesisleri ve 500'e yakın çalışanı ile teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip eden firma, sadece şirketleşme ve makine parkı artırımıyla kalmayıp, entegre tesisleşmeyi de ön plana taşımaktadır... Devamı

Ankara İş'le Buluşmalar Toplantısı


Türkiye İş Bankası’nın “İş’le Buluşmalar” toplantılarının bu seferki durağı Ankara oldu. Üst düzey yöneticilerin katıldığı toplantıda, “Dönüştürücü İnovasyon ve Rekabet” konuşuldu.

Günümüz ekonomi ve piyasa koşullarında bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ve sektörel gelişim fikirlerinin ele alındığı ve ana başlığı; "Dönüştürücü İnovasyon ve Rekabet" olan "İş'le Buluşmalar" toplantısı, bu defa 15 Şubat 2011 tarihinde sanayi ve ticaretin en önemli merkezlerinden biri olan Ankara'da gerçekleşti.

Toplantının açılış bölümünde; İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş sırasıyla birer konuşma yaptı.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, 2010 yılsonu verilerine göre İş Bankası'nın Ankara İli'ndeki nakdi kredi pazar payının %16,1, nakdi ticari kredi pazar payının ise %17,8 olduğunu, hem nakdi kredilerde hem de nakdi ticari kredilerde 2010 yılsonu itibarıyla İş Bankası'nın Ankara'da tüm bankalar arasında birinci sırada yer aldığını ifade etti.

Ersin Özince, mevduat açısından yaptığı değerlendirmede ise 2010 yılında İş Bankası'nın Ankara'daki payının % 13,1 olarak gerçekleştiğini ve mevduatta en fazla paya sahip özel banka olduklarını belirtti.

Özince, İş Bankası'nın Türkiye genelinde olduğu gibi en çok şubeye sahip özel banka olma vasfını Ankara'da da sağlıyor olmaktan memnuniyet duyduklarını, Ankara'da müşterilerine toplam 112 şube ve 2.193 çalışanla hizmet verdiklerini ve bölgedeki şube açılışlarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın üstlendiği ikinci bölümde, Gama Güç Sistemleri A.Ş. ve Gama Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Evren Ersü "Taahhüt Sektöründe Dönüştürücü İnovasyon", İşbir Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kantur "Globalleşme ve Türkiye'de İnovasyon Konusu Üzerine Teorik ve Pratik Yaklaşımlar", Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy "Türkiye Ekonomisi Yeni Bir Testten Geçiyor", Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt ise "Enformasyonda Parçalanma ve Analitik Düşünce" başlıklı birer konuşma yaptı.

Gama Güç Sistemleri A.Ş. ve Gama Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Evren Ersü, Gama şirketlerindeki yapılandırma sürecini, taahhüt sektöründe dönüştürücü inovasyonun etkileri kapsamında değerlendirdi.