ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Hüma Hastanesi Başarı Hikayesi

Hüma Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

2004 yılının Mart ayında Kayseri’nin ilk Kadın Sağlığı Merkezi olarak kurulan Hüma Hastanesi, 2006 yılının Şubat ayında Anadolu’nun ilk Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır...Devamı

Afyonkarahisar İş'le Buluşmalar Toplantısı


İş Bankası’nın gelenekselleşen “İş’le Buluşmalar” toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi.

Türkiye İş Bankası'nın "İş'le Buluşmalar" toplantılarının bu seferki durağı Afyonkarahisar oldu. Üst düzey yöneticilerin katıldığı toplantıda, "Fırsatlar Kavşağında Afyonkarahisar" konuşuldu.

İş Bankası tarafından düzenlenen; günümüz ekonomi ve piyasa koşullarında bölgesel ve uluslararası fırsatlar, yeni iş alanları ve sektörel gelişim fikirlerinin ele alındığı geleneksel "İş'le Buluşmalar" toplantısı, bu kez Afyonkarahisar'da düzenlendi.

"Fırsatlar Kavşağında Afyonkarahisar" konulu toplantı; Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Boydak Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Keskinoğlu Şirketler Grubu Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy, Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Genel Müdürlük görevini devraldıktan sonra ilk İş'le Buluşmalar toplantısını Afyonkarahisar'da gerçekleştiriyor olmaktan ötürü; ilin Banka'nın tarihindeki öneminin yanı sıra kendi kişisel tarihinde de daima önemli bir yeri olacağını ifade eden İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali; "Afyonkarahisar; Ege, Akdenizve İç Anadolu Bölgesi'ni Marmara'ya, sanayi merkezi olan Marmara ve Ege'yi de Anadolu'ya bağlayan kavşak noktasında, yetişmiş iş gücüyle, yeterli altyapısı ve kökleşmiş ticari kapasitesiyle parlak bir gelecek vaat ediyor" dedi.

Adnan Bali sözlerine şöyle devam etti: "İş Bankası olarak sanayide, iç ve dış ticarette Afyonkarahisar ekonomisini güçlendirmek, yatırımlarını büyütmek, geliştirmek, ihracatını artırmak, sizlere destek sağlamak üzere tam 80 yıldır buradayız. İşletmelerinizin dış dünyayla entegre olma sürecinde, sizlerle iş ortaklığı yapmaya, rekabet gücünüzü artırmaya, karşılaşabileceğiniz her türlü finansal soruna birlikte çözüm yaratmaya hazırız. İhtiyaçlarınıza uygun çözümler sunmak, size en yakın banka olabilmek adına Afyonkarahisar'da bugün 7 şubemiz, 94 çalışanımızla sizlere hizmet veriyoruz".

Yeri gelir paratoner görevi yaparız, yeri gelir istinat duvarı oluruz

Dünya ve Türkiye ekonomisine de değinen Bali; "Asıl olan finansal istikrarın sağlanmasıdır. Değişen bazı karar ve durumlar finans sektörünü olumsuz etkilese de biz İş Bankası olarak sağlıklı büyüme ödevimizin bilinciyle hareket ederiz. İşler sıkıntıya girse de burada olacağız. Yeri gelir paratoner görevi yaparız, yeri gelir istinat duvarı oluruz ama zeminin kaymasına asla izin vermeyiz" dedi.

Afyonkarahisar İş'le Buluşmalar toplantısının diğer katılımcıları da kendi sektörlerine ve ekonomiye yönelik önemli saptamalarda bulundular.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, "Aftonkarahisar'ın şahlanışı takdire şayandır. Son dönemde ilimiz devasa bir şantiyeye dönüşmüştür ve kendi geleceğini inşa etmektedir. Özellikle tarım, turizm ve mermer-doğal taş alanlarında Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlayan ilimizde; sadece mermer-doğal taş sektöründe altı yüze yakın tesiste 10 bin kişiye istihdam sağlanmaktadır" dedi.

Boydak Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mustafa Boydak; "Küresel ekonominin merkezi batıdan doğuya kayarken artık, ülkeler bir yana şehirler ön plana çıkıyor. Dünyada 30 trilyon dolarlık ekonomi bugün 600 şehir tarafından gerçekleştiriliyor. Bu rakamın 2025'te 60 trilyon doların üzerine çıkması bekleniyor. Yerel değerlerin küresel ekonomiye entegre edilmesi zamanıdır" dedi.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise; "Afyonkarahisar bir fırsatlar ili. Her il kendi açısından kalkınırsa Türkiye gelişir. Her girişimcimiz ulusal rekabetini dünyaya taşıdıkça Türkiye kazanır. Bugün müteşebbislerimizin de katkılarıyla Türkiye dünya ekonomisinin en iyi on yedinci ülkesi haline gelmiştir" diyerek girişimciliğin uluslararası platforma taşınmasını vurguladı.

Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy; "2000'lerden bu yana Türkiye ve dünya ekonomisindeki hareketleri aktarırken, Türkiye'nin küresel kriz çıkışında kendisini diğer ülke ekonomilerinden ayırt edebilecek kadar iyi bir çıkış yakaladığı" na dikkat çekerken; Keskinoğlu Şirketler Grubu Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu; kanatlı ve yumurta sektörünün son on beş yıldaki gelişimine değindi ve gelecek on yılın projeksiyonunda bulundu.

Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt ise; 1920'li yıllardan günümüze Türkiye ekonomisinin seyrini gözler önüne sererken kriz sonrası durumu "tarih önümüze bin yılın fırsatını sunmuştur" şeklinde nitelendirdi.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen "İş'le Buluşmalar" toplantıları, farklı illerde, güncel konu başlıkları ile düzenlenmeye devam edecek.