ARA

KOBİ Penceresi

İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

SUDEKS İnşaat Başarı Hikayesi

SUDEKS İnşaat Turizm Taahhüt Tic. Ltd. Şti.

SUDEKS İnşaat, başarılarını yapımını gerçekleştirdiği konut projeleriyle kanıtlayan, sektöründe önemli yer edinebilmiş inşaat firmaları arasında yer almaktadır...Devamı

Adana İş'le Buluşmalar Toplantısı


Günümüz ekonomisinde ve piyasa koşullarında bölgesel ve uluslararası fırsatların, yeni iş alanlarının ve sektörel gelişim imkânlarının ele alındığı "İş'le Buluşmalar" toplantılarının sekizincisi, "Global Gündemde Geleceğe Bakış" ana başlığıyla 21 Ekim 2008 tarihinde Adana'da gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, dünya genelinde yaşanan mali krize ve beraberinde getirdiği tüm olumsuzluklara karşın ülke olarak üretime odaklanılması gerektiğini ve ekonomide karamsarlığa yer olmadığını belirtti. Türk bankacılık sektörünün yapılan reformlar sayesinde eski dönemlere kıyasla çok daha kuvvetli olduğunu belirten Özince, İş Bankası'nın da uluslararası rekabet gücüne sahip bilançosu ve güçlü sermaye yapısı ile Türkiye'nin en önemli bankalarından biri olduğunu ifade etti.

Toplantıda ayrıca, Adana Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş, Adana Ticaret Odası Başkanı Şaban Baş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Fethi Coşkuntuncel, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler ve İş Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dilek Korkut birer konuşma gerçekleştirdiler.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler yaptığı konuşmada; İş Bankası olarak, Adana'da 1927 yılından bu yana bölge ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmek ve ticaret ve sanayinin gelişimine katkıda bulunabilmek için hizmet verildiğini ifade ederek Bankamızca sunulan ürün ve hizmetler ile ilgili bilgiler verdi.

Adana Sanayi Odası ve Adana Ticaret Odası ile 08.11.2007 tarihinde imzalanan protokoller ile her iki oda üyelerine özel koşullarla nakdi kredi kullanma ve nakit yönetimi ürünlerinden yararlanma imkanı sağlandığını ifade eden Kayhan Söyler, 2009 yılı Ocak ayı sonlarına doğru yeni hizmet binasının da faaliyete geçirileceğini sözlerine ekledi.

Toplantının panel şeklinde gerçekleştirilen ikinci bölümünde ise T.C. Merkez Bankası Eski Başkanı Gazi Erçel, Ege Çiftçiler Derneği Başkanı Hulusi Tanman ve Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rüştü Bozkurt yer aldı.