ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Profen Başarı Hikayesi

Profen İletişim Teknolojileri ve Hiz. San. Tic. A.Ş.

Girişimci genç mühendislerin kurduğu Profen, uydu haberleşme teknolojileri alanında dünya çapında marka olma yolunda olanca hızıyla ilerlemektedir...Devamı

KGF

Kredi Garanti Fonu

İş Bankası ve KGF iş birliğiyle kredi başvurusunda "teminat" sıkıntısı yaşayan KOBİ'lere çözüm! 

İş Bankası, Kredi Garanti Fonu A.Ş. (KGF) ile imzaladığı anlaşma doğrultusunda, kredi başvurularında teminat yetersizliği sorunu yaşayan küçük ve orta büyüklükteki işletmelere KGF kefaletiyle kredi kullanma imkanı sunuyor. 

KGF ile aynı zamanda "Mikro KOBİ'lere Mikro Krediler Portföy Garantisi Sistemi Protokolü" imzalandı. 

Söz konusu protokol kapsamında, Portföy Garantisi Sisteminden, şirket merkezleri protokol kapsamında belirlenen 43 ilde yer alan Mikro KOBİ'ler, 31.12.2017 tarihine kadar yararlanabilecekler. 

Mikro KOBİ'ler, 6 aydan 36 aya kadar değişen vadede 70.000 TL'ye kadar Taksit Ödemeli Ticari Kredi kullanabilecekler. Söz konusu kredi tek seferde en çok 70.000 TL olarak kullanılacağı gibi, her bir dilim 10.000 TL'den az olmamak üzere azami 3 dilim halinde de kullanılabilecektir. 

Portföy Garantisi Sisteminden yararlanmak isteyen Mikro KOBİ'lerin, başvuru tarihi ve önceki 2 yılsonu çalışan sayısının 9 ve altında olması gerekiyor. Ayrıca aynı dönemlerden en az birinde işletme cirosu ve aktif büyüklüğünün de 2 milyon Euro'nun altında olması şartı aranıyor. Başvuru için bir diğer önemli husus ise Mikro KOBİ'nin mevcut durumda KGF özkaynaklarından kullandığı kredi kefalet riskinin bulunmaması.