ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

İlkay Kağıtçılık Başarı Hikayesi

İlkay Kağıtçılık Tic. A.Ş.

1977 yılında İstanbul'da kurulan, 2000 yılında yapışkan kağıt ve bant sanayine yönelik üretime başlayan, ambalaj, kağıt otomotiv, tekstil, yapı elemanları ve beyaz eşya vb. sanayi ile yan sanayi unsurlarına hizmet veren İlkay Kağıtçılık, sektörünün önde gelen başarılı kuruluşları arasında yer almaktadır.Devamı

Arya İş Atölyeleri 2018 Güz Dönemi


Arya İş Atölyeleri ile Kadın Girişimciler İşlerini Yönetmenin İnceliklerini Öğrendiler

Türkiye İş Bankası ve Arya Kadın Yatırım Platformu iş birliğiyle bu yıl ilki düzenlenen Arya İş Atölyeleri, alanında güçlü konuşmacıları Türkiye’nin potansiyel sahibi kadın girişimcileriyle buluşturdu. Girişimcilere “Patron Bilançosu” “Konuş Konuştur” “Satıyorum Sattım” “Verilerin Gücü Adına” “A Takımı” başlıklı 5 modülden oluşan eğitim ile kendilerini geliştirme imkanı sunan programa Ekim, Kasım ve Aralık ayları boyunca 100’den fazla kadın girişimci başvurdu.

Kadın girişimciler, her biri 4 saat süren ve 5 modülden oluşan eğitimlerin tümüne olduğu gibi birkaçına da başvurabildi. Eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları Arya ve İş Bankası tarafından incelenip, seçilen girişimciler davet edildi.

Her Modülde Birbirinden Önemli Konu ve Konuşmacılar Yer Aldı

İlk eğitim, Türkiye İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Ethem Eliaçık ile Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu ve Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter’in katılımıyla gerçekleştirildi. “Patron Bilançosu” başlıklı eğitimde, Eliaçık, finansal tabloların bankalar tarafından değerlendirilmesi ve İş Bankası’nın finans yönetimini kolaylaştırıcı uygulamaları hakkında bilgi verirken; Serter, girişimcilerle bilançoyu nasıl okumak gerektiğinin ipuçlarını paylaştı. Konuş Konuştur modülünde Useful’dan Özgür Alaz ve PiAr Faktori’den Yasemin Bektaş, Satıyorum Saattım’da Arya’dan Münteha Adalı, İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Müdür Yardımcısı Bora Gülşeni, Verilerin Gücü Adına modülünde Technolera’dan Buğra Sergun ve İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Müdür Yardımcısı İpek Köşker, A Takımı modülünde ise İdil Türkmenoğlu ile Yuvako Kurucusu Selen Erdem girişimcilerle tüyolarını paylaştılar.

12 Aralık tarihinde düzenlenen son modülün ardından katılımcılara sertifikaları takdim edilerek İş Atölyeleri’nin kapanışı gerçekleştirildi.

İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Ethem Eliaçık “Kadın girişimcilere samimi bir eğitim ortamı sunmaktan mutluluk duyduklarını, gerçekleşen eğitimlerden Banka olarak çok faydalandıklarını ve edindikleri içgörüleri kadın girişimcilere yönelik çalışmaları ile 2019 yılında Arya İş Atölyeleri’nde kullanacaklarını” ifade etti.