ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Akdöküm Sanayi A.Ş.

Akdöküm Sanayi Anonim Şirketi

Akdöküm Sanayi A.Ş. 1958 yılında İzmir/Çamdibi`nde küçük bir dökümhane olarak kurulmuştur. Türkiye`de ilk kez beyaz temper ve sfero dökümü gerçekleştiren Akdöküm, bugün 550 kişinin çalıştığı, üretiminin % 95`ini ihraç eden, konusunda 10`un üzerinde kalite belgesine sahip bir firmadır.Devamı

Sakarya AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı

İŞ BANKASI, SAKARYA'DA "İNOVASYON VE AR-GE"Yİ KONUŞTU

Türkiye İş Bankası, Ar-Ge faaliyetlerine, ürün ve üretim yöntemlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi işbirliğiyle gerçekleştirdiği "AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı" 6 Nisan 2009 tarihinde, Sakarya'da düzenlendi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) ile birlikte düzenlenen toplantı, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin, Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SASİAD Başkanı Ahmet Öztürk, İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek ve Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi Yönetici Ortakları İbrahim Gedikoğlu ve Kemal Sidar'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

SATSO, SASİAD, İÇASİFED başkanlarının yaptığı konuşmaların ardından söz alan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, firmaların üretim sistemlerini, yöntemlerini sürdürülebilir kılmaları, rekabet üstünlüğü sağlamaları için sunulan kaynaklardan haberdar olmaları ve firmalarını dinamik tutmaları gerektiğini ifade etti.

İş Bankası Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir; İş Bankası'nın bölge satış yapılanması konusunda bilgi aktardıktan sonra, İş Bankası'nın, Sakarya'daki çalışmalarına kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde devam edeceğini söyledi.

İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin ise, İş Bankası'nın KOBİ'lere yönelik destek paketlerinden biri olan İnovasyon Destek Paketi'nin firmalara sağladığı faydalardan bahsederek, inovasyon bilincini geliştirmek isteyen firmaların finansman ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Toplantıda ayrıca, Etkin Destek firması yönetici ortakları İbrahim Gedikoğlu "Ar-Ge Metodolojisi ve Ar-Ge Desteklerine Genel Bakış", Kemal Sidar ise "Ar-Ge Desteklerinden Nasıl Faydalanılır? / Örnek Ar-Ge Projesi İncelenmesi ve Hibe Almak için İpuçları" başlıklı sunumlar gerçekleştirerek katılımcıları Ar-Ge destekleri konusunda bilgilendirdi.