ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

İlkay Kağıtçılık Başarı Hikayesi

İlkay Kağıtçılık Tic. A.Ş.

1977 yılında İstanbul'da kurulan, 2000 yılında yapışkan kağıt ve bant sanayine yönelik üretime başlayan, ambalaj, kağıt otomotiv, tekstil, yapı elemanları ve beyaz eşya vb. sanayi ile yan sanayi unsurlarına hizmet veren İlkay Kağıtçılık, sektörünün önde gelen başarılı kuruluşları arasında yer almaktadır.Devamı

Gebze AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı

İŞ BANKASI, İŞ DÜNYASIYLA "İNOVASYON ve AR-GE"yi KONUŞTU

Türkiye İş Bankası'nın Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi işbirliğinde Gebze Ticaret Odası ile birlikte, Ar-Ge faaliyetlerine, ürün ve üretim yöntemlerinin gelişimine katkıda bulunmak ve değişimin bir adım önde yakalanabilmesine destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği "AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı" 20 Ekim 2009 tarihinde, Gebze'de düzenlendi.

Gebze Ticaret Odası'nda düzenlenen toplantı, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin, Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi Yönetici Ortakları İbrahim Gedikoğlu ve Kemal Sidar'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'in yaptığı açılış konuşmasının ardından söz alan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, küreselleşmenin etkisiyle artan rekabet ortamı karşısında araştırma, geliştirme çalışmalarının ve inovatif yatırımların büyük önem taşıdığını, İş Bankası'nın da bu kapsamda düzenlediği "AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı"nın, firmalara inovatif açılımlar kazanabilmeleri adına etkili bir yol haritası sunduğunu ifade etti.

İş Bankası'nın başta KOBİ'ler olmak üzere, ticari kesimin bilgi edinmesine, gelişimine, eğitimine katkı sağlayacak şekilde hazırladığı yeni internet sitesi istekobi.com.tr hakkında bilgiler veren Söyler, KOBİ'lerin siteyi ziyaret ederek, AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri ile birçok farklı konuda bilgi edinebileceklerini ifade etti.

Kayhan Söyler'in ardından söz alan İş Bankası Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir; İş Bankası'nın saha örgütlenmesi ve bölge satış yapılanması konusunda bilgi aktardı.

İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin ise, KOBİ'lere yönelik destek paketlerinden biri olan "İnovasyon Destek Paketi"nin firmalara sağladığı faydalardan bahsederek, inovasyon bilincini geliştirmek isteyen firmaların finansman ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler konusunda katılımcılara bilgi verdi. İş Bankası'nın gerek firmaların verimliliğinin artırılmasına gerekse inovatif projelerin desteklenmesine yönelik çalışmalarına devem edeceğini ayrıca ifade etti.

Toplantıda ayrıca, Etkin Destek firması yönetici ortakları İbrahim Gedikoğlu ve Kemal Sidar sırasıyla "Ar-Ge Metodolojisi ve Ar-Ge Desteklerine Genel Bakış" ile "Ar-Ge Desteklerinden Nasıl Faydalanılır? / Örnek Ar-Ge Projesi İncelenmesi ve Hibe Almak için İpuçları" başlıklı sunumlar gerçekleştirerek katılımcıları Ar-Ge destekleri konusunda bilgilendirdi.