ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Turasan Şarap Başarı Hikayesi

Turasan Bağcılık ve Şarapçılık Tur. Tic. A.Ş.

Hasan Turasan’ın şaraba duyduğu aşk, Turasan Şarapçılık’a doğa ve tarihin dünyadaki en güzel buluşma yeri olan Kapadokya’da hayat verdi. Turasan Şarapçılık; üretimde bilgi, özen, teknoloji ve sürekli kalite anlayışı çerçevesinde bütün ürünlerinin kalitesini daha ilk üretim aşamasındayken belirliyor. Bu amaçla; üzümü taşıyan dallardan, şarapları sarmalayan etiket ve şişelere dek, bütün ürün yelpazesini kalite standartlarını korumak adına yoğun bir dikkatle takip ediyor... Devamı

Bursa AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı

AB HİBE FONLARI VE AR-GE DESTEKLERİ KILAVUZ TOPLANTISI BURSA'DA DÜZENLENDİ

İş Bankası ve Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi işbirliğiyle, Ar-Ge faaliyetlerine, ürün ve üretim yöntemlerinin gelişimine katkıda bulunmak ve değişimin bir adım önde yakalanabilmesine destek olmak amacıyla düzenlenen "AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı" 25 Haziran 2008 tarihinde Bursa'da gerçekleştirildi.

Toplantı, İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin, Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir, Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü Bursa Bölge Direktörü Can Bilginer, Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü Grup Müdürü Deniz Aral ve Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi Yönetici Ortakları İbrahim Gedikoğlu ve Kemal Sirdar'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin yaptığı konuşmada, küreselleşmenin etkisiyle artan rekabet ortamı karşısında araştırma ve geliştirme çalışmalarının ve inovatif yatırımların büyük önem taşıdığını belirtti. Sevgin; İş Bankası'nın da bu kapsamda düzenlediği ‘AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı'nın, firmalara inovatif açılımlar kazanabilmeleri adına etkili bir yol haritası niteliğinde olduğunu söyledi.

İş Bankası Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir ise günümüzde üretim anlayışında öne çıkan kavramın kalite olduğunu ve kaliteli üretim için gelişen teknolojiye ayak uydurulması gerektiğini belirterek, İş Bankası'nın gerek verimliliğin artırılması gerekse inovatif projelerin desteklenmesine ilişkin çalışmalara devam edeceğini ifade etti.

Toplantının ilk bölümünde Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi Yönetici Ortağı İbrahim Gedikoğlu da "Ar-Ge Metodolojisi ve Ar-Ge Desteklerine Genel Bakış" başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Toplantının ikinci bölümünde ise Ticari Bankacılık Pazarlama Grup Müdürü Deniz Aral, "İnovasyon Destek Paketi'nin Firmalara Sağladığı Faydalar" ve Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi Yönetici Ortağı Kemal Sirdar "Ar-Ge Desteklerinden Nasıl Faydalanılır? / Örnek Ar-Ge Projesi İncelenmesi" başlığı altında birer konuşma yaptılar.