ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talat Matbaacılık Başarı Hikayesi

Talat Matbaacılık ve Deri Mamulleri A.Ş.

40 yılı aşkın bir sürede yüz binlerce farklı tasarımın üretimine imza atmanın gururunu taşıyan Talat Matbaacılık, 5.000 m² üzerine kurulu entegre tesislerinde elektronik dizgi, film, cilthane, ambalaj ve ofset tesislerinde kalite ve estetikten taviz vermeden hızlı üretim yapabilmektedir...Devamı

Ödenmeyen SSK primleri gider olarak yazılabilir mi?

Zeki Gündüz

Vergi/Transfer Fiyatlaması Uzmanı

Zeki Gündüz, "Ödenmeyen SSK primleri gider olarak yazılabilir mi?" sorusuna yanıt veriyor.

Yayın Tarihi

07.09.2009


Etiketler



Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

Vergi ve diğer konularda sorularınız varsa siz de gönderin, uzmanlarımız yanıtlasın.

Bilindiği gibi ticari kazancın tespitinde işle ilgili giderler tahakkuk esasına göre gider kaydedilir. Bu genel kuralın bir istisnası olarak 5510 Sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu'nun 88. maddesinin on birinci fıkrasında yer alan '' Kuruma fiilen ödenmeyen prim tutarları, gelir vergisi ve kurumlar vergisi uygulamasında gider yazılamaz.'' hükmü nedeniyle ilgili oldukları hesap döneminde ödenmeyen Sosyal Güvenlik Primleri gider yazılamaz. Ancak fiilen ödendikleri hesap döneminde, ait oldukları hesap dönemi ile ilişkilendirilmeksizin gider yazılırlar.