ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Zorlu Kimyasal Başarı Hikayesi

Zorlu Kimyasal Bağlantı Sistemleri

Kalite ve güveni hedef olarak belirleyerek, 1998 yılında Türkiye'de tesis kurmak için ilk fizibilite çalışmalarını gerçekleştiren, 2000 yılından itibaren imalata başlayan Zorlu Kimyasal, bugün kimyasal dübel üretiminde dünyadaki sekiz fabrikadan biridir....Devamı

Gelişen İşletmeler Piyasasında İşlem Görmek İçin Kimler Başvurabilir?

Meltem Demirok

Avukat

Meltem Demirok, "Gelişen İşletmeler Piyasasında İşlem Görmek İçin Kimler Başvurabilir?" sorusuna yanıt veriyor.

Yayın Tarihi

30.05.2012


EtiketlerGoogle Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

Sermaye Piyasaları Ve Finans Hukuku ve diğer konularda sorularınız varsa siz de gönderin, uzmanlarımız yanıtlasın.

• GİP'te sadece anonim şirket statüsünde olan şirketler işlem görebilecek olup, bu şirketlerin paylarının GİP Listesi'ne kabulü konusunda herhangi bir kârlılık, faaliyet süresi, sermaye veya piyasa değeri büyüklüğü gibi herhangi bir sayısal koşul aranmamaktadır.
• GİP'te bir nevi "tavan şart" uygulaması gerçekleştirilmekte, GİP'e başvuracak şirketin Kotasyon Yönetmeliği'nde tanımlanmış kotasyon şartlarını sağlamıyor olması istenmektedir. Aksi halde şirketin GİP başvurusu reddedilerek Kotasyon Yönetmeliği uyarınca HSP'de işlem görmek üzere başvuruda bulunması gerektiği şirkete bildirilmektedir.

Yukarıda belirtilen koşulu sağlamak kaydıyla yetkili bir piyasa danışmanı ile birlikte hazırlık sürecini tamamlayan ve piyasa danışmanı tarafından da hakkında olumlu rapor hazırlanmış bir şirket GİP Listesi'ne kabul için İMKB'ye başvuruda bulunabilir.

Bu metinde yer alan sorulara verilen cevaplar, yalnızca bilgilendirme ve genel hukuksal açıklama mahiyetindedir. Bu nedenle, herhangi bir işlem yapılmasına karar verilmesi durumunda, karşılaşılan somut olaya uygun yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde hereket edilmesi tavsiye edilmektedir.