ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bağdat Baharat Başarı Hikayesi

Bağdat Baharatları Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

Yarım asır önce büyük bir ideal ve cesaretle yola çıkan ve bugün sektöründe lider kuruluşlardan biri olan Bağdat Baharat, 60`lı yılların başında Mustafa Danacı tarafından büyük bir azim ve kararlılıkla kurularak bugünlere geldi. Devamı

Çalışanlarım bireysel emeklilik emeklisi olduklarında birikimlerini nasıl alırlar?

Yayın Tarihi

06.02.2012


EtiketlerGoogle Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

Emeklilik ve diğer konularda sorularınız varsa siz de gönderin, uzmanlarımız yanıtlasın.

Emeklilik seçenekleri

Sistemden emeklilik hakkı elde edildiğinde birikimlerin geri alınmasında farklı alternatifler  bulunmaktadır.

Çalışanlarınız;

> Birikimlerini toplu olarak alabilirler. Toplu para seçeneğini, birikimlerin tamamı veya bir kısmı için kullanabilirler. Birikimlerin sadece bir kısmını almaları durumunda, kalan tutarı "programlı geri ödeme" veya "yıllık gelir sigortası" olarak almaları gerekmektedir.

> Birikimlerini bireysel emeklilik sistemi içinde kalarak "programlı geri ödeme" şeklimde alabilirler. Bu durumda, "emeklilik glier planı" adı altında oluşturulmuş emeklilik planına plan değişikliği yolu ile dahil olurlar.

> Birikimlerini "yıllık gelir sigortası" sözleşmesine aktarabilir ve kendilerine sunulacak fakrlı düzenli gelir alternatiflerinden faydalanabilirler.

Hak kazanmış oldukları birikimleri yukarıda belirtilen seçenekler arasında paylaştırabilir ya da emeklilik kararlarını erteleyerek bireysel emeklilik sisteminde katkı payı ödemeye devam edebilirler.