ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bony Tekstil Başarı Hikayesi

Bony Tekstil

Çorap sektörüne yönelik olarak, Hasan Gülkaya tarafından üretim ve satış amacıyla 1986 yılında kurulan, ülkemizde sektörünün öncüsü olan BONY, kurulduğundan bu yana planlı, programlı ve istikrarlı büyüyerek, mükemmelliyetçi bir tutumla, müşteri odaklı çalışma prensibi edinmiştir... Devamı

Tarım ve Hayvancılık Uzmanı - Mehmet Yıldız Yanıtlıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

Peyzaj Ofisi Kurmak İçin KOSGEB Desteği Alabilir miyim?

04.02.2019 13:35
Merhaba, ben coğrafya mezunuyum. Tarıma olan ilgim yıllardır devam ediyor. Kocaeli Gebze'de 5 dönümlük bir arazim var, ben bu arazi üzerine alternatif enerji kaynaklarını kullanarak istiridye mantarı yada bir peyzaj ofisi ve çiçek serası kurmak istiyorum. Bu kapsamda KOSGEB desteğinden faydalanabilir miyim? Ayrıca şuan için herhangi bir birikmişim yok. KOSGEB'ten destek almak için her hangi bir ödenek isteniyor mu?
Şeyma Asker
Merhaba Şeyma Hanım;
Çalışmayı planladığınız konular mevcut arazinizde yapabileceğiniz tarımsal faaliyetlerden ikisi olarak oldukça doğru seçimler gibi gözüküyor. Arazinizin mevcut olması ne kadar iyi bir faktör ise de herhangi bir birikiminizin olmaması olumsuz bir durum olarak nitelenebilir. İstiridye mantarı veya çiçek üretimi yapabilmek ve bu üretimler için alternatif enerji kaynakları tesislerini kurabilmek için önemli miktarda sermaye ihtiyacınız olacaktır. Bu sermayeyi ya mevcut öz kaynaklarınızla veya dış kaynaklardan karşılayabilirsiniz. Gerekli olan bu kaynakların tamamını kredi veya hibe olarak temin etmenizin oldukça zor olacağını bilerek girişime başlamanız gerekecektir.
Size ilk tavsiyemiz yapmak istediğiniz işe ait bir proje oluşturmanızdır. Projenizde yapılması gereken yatırımlar (Örneğin mantar üretimi yapacaksanız tesisi nasıl kuracaksınız, hangi kapasitede kuracaksınız, makine ekipman ihtiyacınız, bu makine ekipmanların kurulumu.. vd.) işletme sermayesi ihtiyacı ve gerekli sermayenin nereden temin edilmesinin planlandığı, üretimlerin nasıl ve hangi kanallardan ve de hangi fiyatlardan pazarlanacağı ve diğer konuların yer alması gerekir.
KOSGEB birçok konuda destekler sağlıyor. Genel konsept kurulu KOBİ lerin finansal ihtiyaçlarına hibe veya geri ödemeli destek verilerek çözümler oluşturmak gibi gözükse de yeni kurulacak işletmelere de çeşitli kaynaklar aktarılabiliyor. Yeni işletmelere sağlanan "yeni girişimci desteği" için başvuruların bu yıl halen açılmadığı görülüyor. Bu konudaki destek miktarı kadın girişimciler için bazı konularda %90 oranına kadar yükselebiliyor. Proje hazırlama konusunda KOSGEB den bu desteği alabilirseniz, teminat sıkıntısı olmayacağını da varsayarsak yatırım yapmak için kaynak sağlama (Bankalardan) olasılığınız yükselecektir.
www.kosgeb.gov.tr web adresinden yeni girişimci destekleri için başvuruların açılmasını takip etmenizi, baş vurular açıldığında sitede mevcut formu kullanarak öncelikle bir proje hazırlama konusunda destek talep etmenizi, ayrıca son yıllarda hükümet tarafından sıkça gündeme getirilen genç girişimci programını takip etmenizi tavsiye ediyoruz.
Başarılar diliyorum.
Mehmet Yıldız


İşin Uzmanları bölümünde İŞ'TE KOBİ kullanıcıları tarafından sorulan sorulara verilen cevaplar öneri niteliğinde olup, burada yer alan önerilerden yola çıkılarak yapılacak uygulamalarda karşılaşılabilecek maddi ve manevi zararlardan, Türkiye İş Bankası, Türkiye İş Bankası çalışanları, İŞ'TE KOBİ İnternet Sitesi ve/veya soruları cevaplayan uzmanlar sorumlu değildir.

Buğday Çimi Üretimi Hakkında Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Soran: Yusuf Avcı
Yayın Tarihi: 13.06.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Keçi Sütü Üretimi Konusunda Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Soran: Serkan Altınordu
Yayın Tarihi: 15.04.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Çiftlik Kiralama Konusunda Devlet Desteği Alabilir miyim?

Soran: Nuri Osman Yangın
Yayın Tarihi: 15.04.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Geyik Yetiştiriciliği Konusunda Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Soran: Yalçın Kamal
Yayın Tarihi: 15.04.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Fıstık Bahçesi İçin Tel Örgü Makinesi Alabilir miyim?

Soran: M. Ali Aydın
Yayın Tarihi: 19.03.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Topraksız Tarım İçin Hangi Teşviklerden Faydalanabilirim?

Soran: Ahmet Koç
Yayın Tarihi: 21.02.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Lisanslı Depoculuk Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Soran: Hasan Çakmak
Yayın Tarihi: 12.02.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Fıstık İşleme Merkezi İçin Destek Alabilir miyiz?

Soran: Hasan Özdemir
Yayın Tarihi: 18.01.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Yem İmalatı Konusunda Bilgi Alabilir miyim?

Soran: Mustafa Kırbaş
Yayın Tarihi: 31.12.2018
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Kazakistan'a Tarım Makinaları İhracatı Konusunda Bilgi Alabilir miyim?

Soran: Bilge Tipi
Yayın Tarihi: 31.12.2018
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Geri 1 2 3 4 5 İleri