ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Özel Karşıyaka Göz Hastanesi Başarı Hikayesi

Özel Karşıyaka Göz Hastanesi

İzmir/Karşıyaka'da göz hastalıkları alanında yaklaşık çeyrek asırdır hizmet veren, Myop, Hipermetrop ve Astigmat tedavisinde PRK, LASİK veya LASEK yöntemlerini uygun göze uygun tedavi sloganı ile kullanabilen Özel Karşıyaka Göz Hastanesi, günümüzde görme bozukluklarının tedavisinde güncel olan refraktif cerrahi ve laser tedavilerinde öncü rol üstlenmektedir...Devamı

Vergi - Muhasebe Uzmanı - Dr. Mustafa Alpaslan Yanıtlıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

E-Ticaret İçin Şahıs Şirketi Kurulması Gerekir mi?

12.06.2019 13:39
Merhaba iyi günler. Bir kaç sorum olacaktı. E-Ticaret işi ile ilgilenmeyi düşünüyorum. Kendi web sitem üzerinden değil ama daha çok market siteler (Gittigidiyor) gibi. Şahıs şirketi kurmadan bireysel olarak bu siteler üzerinden satış yapabilir miyim? Fatura ve vergi ödemek istiyorum, bireysel olara bu mümkün mü (Şahıs şirketi kurmadan)? Yani kısaca şahıs şirketi kurmadan yasal olarak E- Ticaret yapabilir miyim? Eğer gerekirse şahıs şirketi kurmamda ortalama maliyet ne kadar oluyor? Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
Yunus Emre Karaman
Sayın Karaman,

E-ticaret uygulamaları genel olarak vergiye tabidir. Kişi olarak bu işlemi yapacak iseniz kendi siteniz üzerinden yapmanızı öneririz. Kurum olarak yapacak iseniz şirket kurmanız zorunludur. Ayrıca, geleneksel el ürünlerini kendi bireysel sitenizden satışa sunmanız halinde vergi bağışıklığı söz konusudur. Burada asgari ücretin 1 yıllık tutarını geçmeyen geleneksel ürün ticareti GVK'nın 9. maddesine göre gelir vergisinden muaftır. Sorunuzda yer alan market siteler üzerinden yapacağınız e-ticaret vergiye tabi olup, gerçek usulde gelir vergisi kaydı açtırmanız gerekir.

Başarılar.


Dr. Mustafa Alpaslan


İşin Uzmanları bölümünde İŞ'TE KOBİ kullanıcıları tarafından sorulan sorulara verilen cevaplar öneri niteliğinde olup, burada yer alan önerilerden yola çıkılarak yapılacak uygulamalarda karşılaşılabilecek maddi ve manevi zararlardan, Türkiye İş Bankası, Türkiye İş Bankası çalışanları, İŞ'TE KOBİ İnternet Sitesi ve/veya soruları cevaplayan uzmanlar sorumlu değildir.

7143 Sayılı Yasa Kapsamında Matrah Artırımı Taksit Ödemeleri Atlanabilir mi?

Soran: Servet Sezgin
Yayın Tarihi: 26.07.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Anonim Şirketlerde YK Üyesine Huzur Hakkı Verilebilir mi?

Soran: Mert Oflaz
Yayın Tarihi: 26.07.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Tasfiye Döneminde Tüm Borç Ve Alacakların Ortağa Devri Yapılabilir mi?

Soran: Osman Sertan Diler
Yayın Tarihi: 26.07.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Şirkete Ait Gayrimenkulu Kısmi Bölünme İle Satabilir miyiz?

Soran: Selman Muslu
Yayın Tarihi: 11.07.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Vergi Dairesince Hacizli Araçlar Satılıp Vergi Borcuna Mahsup Edilebilir mi?

Soran: Mert Oflaz
Yayın Tarihi: 11.07.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Türkiye'ye Giriş Yapmadan Yurtdışında Otomobil Alım Satımı Yapılabilir mi?

Soran: Ali Çetinkaya
Yayın Tarihi: 11.07.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Hangi Firmalar İhracat Faturasını E-fatura Olarak Kullanmalıdır?

Soran: Mert Oflaz
Yayın Tarihi: 11.07.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Tevkifatlı KDV Uygulamasında Sınır Nedir?

Soran: Serkan Soykan
Yayın Tarihi: 19.06.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Vergi Mahkemesi Kararı Danıştay'da Bozulabilir mi?

Soran: Tolga Gürkan
Yayın Tarihi: 12.06.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Offshore Şirketlerde Vergi Avantajı Olur mu?

Soran: Hakan Dakak
Yayın Tarihi: 12.06.2019
Cevaplayan Uzman: Dr. Mustafa Alpaslan

Geri 1 2 3 4 5 İleri