ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Zorlu Kimyasal Başarı Hikayesi

Zorlu Kimyasal Bağlantı Sistemleri

Kalite ve güveni hedef olarak belirleyerek, 1998 yılında Türkiye'de tesis kurmak için ilk fizibilite çalışmalarını gerçekleştiren, 2000 yılından itibaren imalata başlayan Zorlu Kimyasal, bugün kimyasal dübel üretiminde dünyadaki sekiz fabrikadan biridir....Devamı

Tarım ve Hayvancılık Uzmanı - Mehmet Yıldız Yanıtlıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

Çiftlik Kiralama Konusunda Devlet Desteği Alabilir miyim?

15.04.2019 10:38
Merhaba sayın hocam, ben şu anda restoran işletiyorum, fakat Çanakkale'de bir çiftlik yapmak istiyorum. Kiralık bir çiftlik var, içinde üç yüz küçük baş hayvan var. Bu çiftliği içindeki hayvanlarla kiralamak istiyorum. Devletten destek alabilir miyim yada her hangi bir bankadan kredi alabilir miyim?
Nuri Osman Yangın
Merhaba Nuri Osman Bey
Küçükbaş hayvancılıkta keçivmi, koyun mu olduğunu belirtmemişsiniz. Bu bakımdan genel bazı şeyler söyleyebiliriz ancak. Anladığım kadarıyla yetiştiricilik konusunda bir tecrübeniz yok. Mutlaka küçükbaş hayvancılık konusunda tecrübeli birilerini bularak birlikte bu işe soyunmanızı öncelikle tavsiye ediyorum. Küçükbaş hayvancılıkta temel 2 ürün var. Birisi elde edilecek yavrular diğeri de sağım yapacaksanız süt üretimi. Bu iki konuda karlı bir işletmecilik için işletmedeki hayvan ırklarına ve özelliklerine (İkizlik oranı, kuzu et kalitesi, sürüdeki koçların damızlık durumu vb...), mera olanaklarına, yem temini konusuna, çoban teminine dikkat ederek ve bu kararlarınızı vermelisiniz. Elde edeceğiniz ürünleri miktar bakımından gerçekçi olarak saptayıp, olası fiyat tahminini mümkün olduğu kadar gerçeğe yakın öngörüp, pazarlama kanallarını iyi araştırarak yatırım yapmanızı öneriyorum.
Devlet destekleri olarak küçükbaş hayvan başına yılda bir kez verilen destekleme, süt sağımı planlıyorsanız süt desteklemesi ve kamu kaynağından kredi kullanıyorsanız faiz sübvansiyonları olarak sıralanabilir. 2019 yılında yapılacak tarımsal desteklemeler konusunda çıkması olası bakanlar kurulu kararını takip edebilirsiniz. Bu desteklemelerden her türlü faaliyetinizin kayıt altında olması koşuluyla faydalanabileceğinizi unutmamanızı tavsiye ediyorum.
Bankaların bir kısmı ve bu arada bizim bankamız tarımsal faaliyetler konusunda kredilendirmeler yapıyorlar. Bankalardan kredi alabilmeniz için girişeceğiniz tarımsal faaliyeti karlı olarak yürütebileceğiniz konusunda bankayı ikna etmeniz, yeterli teminat vermeniz, harcamanın bir kısmını kendi olanaklarınızla karşılayabilmeniz, kayıtlarınızda olumsuz bir durum olmaması ve bankaların istedikleri diğer koşulların uygun olması gerekir. Eğer bu koşulları sağlayabiliyorsanız tabii ki bankalardan kredi alabilirsiniz.
Başarılar diliyoruz.
Mehmet Yıldız


İşin Uzmanları bölümünde İŞ'TE KOBİ kullanıcıları tarafından sorulan sorulara verilen cevaplar öneri niteliğinde olup, burada yer alan önerilerden yola çıkılarak yapılacak uygulamalarda karşılaşılabilecek maddi ve manevi zararlardan, Türkiye İş Bankası, Türkiye İş Bankası çalışanları, İŞ'TE KOBİ İnternet Sitesi ve/veya soruları cevaplayan uzmanlar sorumlu değildir.

Kanatlı Hayvan Çiftliği Kurmak İçin Devlet Desteği Alabilir miyim?

Soran: Anıl Utku Sönmez
Yayın Tarihi: 30.09.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Bugaristan'da Besi Çiftliği Kurabilir miyim?

Soran: Murat Derbent
Yayın Tarihi: 30.09.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Badem Yetiştiriciliği Konusunda Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Soran: Turgay Kıraç
Yayın Tarihi: 28.08.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Buğday Çimi Üretimi Hakkında Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Soran: Yusuf Avcı
Yayın Tarihi: 13.06.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Keçi Sütü Üretimi Konusunda Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Soran: Serkan Altınordu
Yayın Tarihi: 15.04.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Geyik Yetiştiriciliği Konusunda Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Soran: Yalçın Kamal
Yayın Tarihi: 15.04.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Fıstık Bahçesi İçin Tel Örgü Makinesi Alabilir miyim?

Soran: M. Ali Aydın
Yayın Tarihi: 19.03.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Topraksız Tarım İçin Hangi Teşviklerden Faydalanabilirim?

Soran: Ahmet Koç
Yayın Tarihi: 21.02.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Lisanslı Depoculuk Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Soran: Hasan Çakmak
Yayın Tarihi: 12.02.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Peyzaj Ofisi Kurmak İçin KOSGEB Desteği Alabilir miyim?

Soran: Şeyma Asker
Yayın Tarihi: 04.02.2019
Cevaplayan Uzman: Mehmet Yıldız

Geri 1 2 3 4 5 İleri