ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Develioğlu Tarım Başarı Hikayesi

Develioğlu Tarım Ürünleri

Hububat alım-satımı konusunda faaliyette bulunmak üzere 1995 yılında Kayseri'de kurulan firma, kurulduğu günden bugüne attığı emin adımlarla büyüyerek gelmiştir...Devamı

Yüksek teknolojili sağlık yatırımlarında başvurulara jet yanıt

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

25.12.2012 Salı - ANKARA

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun yönergesine göre, Sağlık Bakanlığı'nda kurulacak komisyon başvuruları 15 günde sonuçlandıracak.

 

Yüksek ithalat yapılan sektörlerde yerli üretimi teşvik amacıyla "öncelikli yatırım" kapsamına alınan biyoteknolojik ilaç, onkoloji ilaçları ve kan ürünleri yatırım projelerine Sağlık Bakanlığı'ndan alınacak proje onayının esasları belli oldu.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun yönergesine göre, Sağlık Bakanlığı'nda kurulacak komisyon başvuruları 15 günde sonuçlandıracak. Sağlıkta diğer başvurular Ekonomi Bakanlığı'na yapılıyor.

Komisyon ürünün, biyoteknolojik ilaç, onkoloji ilacı ve kan ürünü olup olmadığını, yerel piyasadaki ihtiyaç analizini, üretim teknolojisini değerlendirerek görüş verecek.

Öncelikli olarak sınıflanan yatırımlar, 6. bölge dışında nerede yapılırsa yapılsın 5. Bölge teşviklerinden yararlanıyor. 5. bölgede 7, 6. bölgede 10 ayı sigorta primi işveren hissesi desteği, faiz desteği, yüzde 50 yatırım katkı oranı ve yüzde 90 vergi indirimi, yatırım yeri tahsisi, bina inşasında KDV iadesi ve gelir vergisi stopajı desteği teşvikleri bulunuyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı