ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bilişim Sanayi Başarı Hikayesi

Bilişim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

1985'te kurulan Bilişim Ltd, Türkiye'nin üstün başarıyla sonuçlanmış önemli projelerine imza atan, alanında uzmanlaşmış, öncü bir yazılımevi ve 'danışmanlık kurumu'dur... Devamı

Yeni hafta yatay seyirle başladı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

12.11.2012 Pazartesi - İSTANBUL

ABD'de bono ve bankalararası piyasanın kapalı olması nedeniyle genel olarak sakin bir seyir beklenirken, başta euro bölgesindeki gelişmeler olmak üzere dış piyasalardaki hareketler izlenecek.

 

Önemli bir verinin bulunmadığı haftanın ilk işlem günü yatay ve hafif gevşek seyirle başladı. Geçtiğimiz hafta tarihi zirvesini yenileyen İMKB bugünkü açılışını 2 puan düşüşle 71.818 puandan gerçekleştirdi. Endekste şu ana kadar en düşük 71.577 seviyesi test edildi.

ABD'de bono ve bankalararası piyasanın kapalı olması nedeniyle genel olarak sakin bir seyir beklenirken, başta euro bölgesindeki gelişmeler olmak üzere dış piyasalardaki hareketler izlenecek.

Bu arada Yunanistan'ın AB ve IMF'den tahsis edilen kredinin yeni dilimini alabilmesi için gereken ve toplam 9,2 milyar euro tutarında tasarruf önlemi öngören 2013 bütçesi parlamentoda onaylandı.

Fitch'in not artırımı, TCMB'nin fonlama maliyetinin düşük seyretmesi ve Hazine'nin bu ayki iç borçlanma tutarını azaltmasının yanı sıra TCMB açıklamalarının da desteğiyle düşüşe geçen gösterge faiz ise yüzde tezgahüstü piyasada ilk işlemlerde yüzde 6.60/6.56 seviyesinde.

ABD'nin tatil olması nedeniyle bugün fazla hareket beklenmeyen Dolar/TL 1.7880 düzeyinde işlem görüyor.


"Bu sayfalardaki her türlü bilgi, veri, yorum ve değerlendirmeler T. İş Bankası A.Ş.  tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlattırılmış olup, hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bilgiler danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve  müşteri ve/veya kullanıcı ve/veya ilgili kişilerin verilecekleri kararlara esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgi, veri, yorum ve değerlendirmeler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır. Bu itibarla, bu sayfalarda yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında T. İş Bankası A.Ş.'nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda müşteri ve/veya kullanıcı ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan , kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı T. İş Bankası A.Ş. sorumlu tutulamaz."

Önceki Haber Sonraki Haber

PİYASA KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Dolar ve euroda yeni rekor

06.08.2018 - İSTANBUL

TL varlıklarda kayıp yeni haftaya başlarken devam ediyor. Türkiye-ABD arasındaki ilişkilerine yönelik gelişmeler yakından izleniyor. ... Devamı

Dolar tarihi zirveyi yeniledi!

02.08.2018 - İSTANBUL

Dolar/TL ABD'nin Türkiye'de bazı kişi ve kurumlara yaptırım kararı haberi ardından dün akşam 5'i aşarak tarihi zirveyi gördükten sonra bu sabah sınırlı olarak geriledi.... Devamı

Merkez Bankası faizi değiştirmedi

24.07.2018 - ANKARA

Merkez Bankası, temmuz ayı PPK toplantısında ekonomistlerin 100 baz puan artış beklentilerinin aksine haftalık repo faiz oranında değişiklik yapmadı.... Devamı

Türk Lirası güç kazandı

23.07.2018 - İSTANBUL

Dolar/TL, Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararı öncesi 4.75 seviyelerine kadar geriledi. ... Devamı

Borsa son bir ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi

05.07.2018 - İSTANBUL

Borsa, yüzde 1,92 değer kazanarak 99.097,00 puana yükseldi... Devamı