ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Oğuzbey Dayanıklı Tüketim Başarı Hikayesi

Oğuzbey Dayanıklı Tük. Mal. San. Tic. A.Ş.

BEYSAN Oturma Grupları, Oğuzbey Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş. tarafından, 1998 yılında Bolu 1.Organize Sanayi Bölgesi'nde üretilmeye başlanmıştır. 31.12.2000 tarihinde İstanbul, Beylikdüzü, Tüyap Fuarı yakınlarındaki tesislerine taşınan Oğuzbey, ürün yelpazesini sürekli genişleterek, yüksek kalite ve hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.Devamı

Wal-Mart ile anlaşan Elit, Güney Afrika'ya uzandı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

22.08.2012 Çarşamba - İSTANBUL

Özel ambalajları ile global perakende devi Wal-Mart'ın da dikkatini çeken Elit, Brezilya ve Meksika'dan sonra Güney Afrika mağazası için de anlaşmaya vardı.

 

Endüstriyel ve perakende alanında çikolatanın devleri arasında yer alan Elit, Türkiye'de reklam faaliyetlerini hızlandırırken, yurtdışında da yayılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 'Reklamın acemisiyiz' sloganı ile tarihinde ilk kez bir reklam kampanyasına imza atan Elit, marka bilinirliliğini yüzde 200 artırdı. Özel ambalajları ile global perakende devi Wal-Mart'ın da dikkatini çeken Elit, Brezilya ve Meksika'dan sonra Güney Afrika mağazası için de anlaşmaya vardı.

Şirketin Pazarlama Müdürü Tolga Halimoğlu, reklam kampanyası sonrası hızlanan çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Halimoğlu, 87 yıldır ilk kez bir reklam kampanyası ile müşterilerinin karşısına çıktıklarına işaret ederek, bu alanda önemli bir başlangıç yaptıklarını aktardı.

Burada farklı bir konsept ile piyasada bir farklılık yaratmak istediklerini anlatan Halimoğlu, "Burada nasıl bir farklılık yaratabileceğimize baktık. Piyasada dönen reklam filmlerinden çok farklı bir şey yapmak istedik. Biz de reklamda acemi çikolatada usta konsepti ile yola çıktık. Bugüne kadar yanlış bir iletişim stratejisi izlemdik. Yıllardan beri ürünler sergileniyor ama reklamda ilk kez olduğumuz için nasıl bir farklılık olabileceğini düşündük. Marka bilinirliği yüzde 200 oranında yükseldi. Katıldığımız en önemli reklam yarışması alan Kristal Elma'da da 5 dalda ödül aldık. Bunun dışında Jüri tarafından verilen büyük ödülü aldık" bilgilerini verdi.

Wal-Mart ile Güney Afrika'ya girecek


Halimoğlu, yaklaşık 55 ülkeye ihracat yaptıklarını anlatarak 3-4 ülkeyle de farklı anlaşmaların gündemde olduğunu iletti. Halen en büyük pazarlarının Ortadoğu ülkeleri olduğunu kaydeden Halimoğlu, planları ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Bunun dışında İran çok büyüyor. Genel ihracatta Libya, Arap Emirlikleri de ön plana çıkıyor. Toplam satışlarımızın yüzde 10-15'i İhracat gidiyor. İhracatta en fazla tercih edilen ürünler hediyelik kutular ve draje. Bizim ihracatta Wal-Mart Brezilya ve Meksika'ya da ürünler gidiyor. Wal-Mart bizim ambalajlarımızı özellikle çok beğendi. Bu çerçevede Wal-Mart Güney Afrika ile de anlaşmaya vardık."

Bayram satışlarında Anadolu'da şeker ürünlerinin ağırlığını koruduğuna işaret eden Halimoğlu, İstanbul gibi büyükşehirlerde ise daha çok çikolatanın tercih edildiğini iletti. Halimoğlu, yaz döneminin de satışlar üzerinde herhangi kötü bir etki yaratmadığını anlatan Halimoğlu, "Yaz döneminde çikolata tüketimi azalır gibi bir algı olsa da son 3 bayramdır hiç böyle şeyler gözlemlemedik. Rakamlar tam tersini söylüyor. Yazın da farklı ürün gruplarında satış artıyor. Bayram bizim için çok önemli. Tüketimin zirve yaptığı bir dönem. Bu bayram için ciddi ürün gamımız var" diye konuştu.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türk inşaat sektörü dünya ikincisi oldu

22.08.2019 - İSTANBUL

Türkiye, uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'nin "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" sıralamasında 44 firmayla ikinci oldu.... Devamı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

22.08.2019 - ANKARA

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 7 milyar 869 milyon lira artarak 2 trilyon 489 milyar 532 milyon lira oldu.... Devamı

Tüketici güven endeksi yüzde 3,1 arttı

22.08.2019 - ANKARA

Tüketici güven endeksi, ağustosta geçen aya göre yüzde 3,1 artış kaydetti.... Devamı

TMO fındık alımlarında yedinci kez devrede

21.08.2019 - ORDU

Belirlenen takvim doğrultusunda hazırlıklarını tamamlayan TMO, Ordu'da fındık alımına başladı. ... Devamı

Zeytinyağında yeni sezon umudu

20.08.2019 - İZMİR

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatifleri Birliği Başkanı Sürek, yeni sezona stoksuz girdiklerini belirterek, sektör açısından sevindirici bir sezon yaşamayı beklediklerini söyledi. ... Devamı