ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talat Matbaacılık Başarı Hikayesi

Talat Matbaacılık ve Deri Mamulleri A.Ş.

40 yılı aşkın bir sürede yüz binlerce farklı tasarımın üretimine imza atmanın gururunu taşıyan Talat Matbaacılık, 5.000 m² üzerine kurulu entegre tesislerinde elektronik dizgi, film, cilthane, ambalaj ve ofset tesislerinde kalite ve estetikten taviz vermeden hızlı üretim yapabilmektedir...Devamı

Verimlilik Destek Programı, Gebze OSB'de start aldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

07.02.2019 Perşembe - KOCAELİ

Şirketlerde verimliliği artırmayı amaçlayan 'Verimlilik Destek Programı Geliştirilmesi Projesi' pilot uygulama bölgesi seçilen Gebze OSB'de başladı. Proje ile 12 firmaya yalın üretim teknikleri eğitimi verilecek.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü'nce yürütülen 'Verimlilik Destek Programı Geliştirilmesi Projesi' başlatıldı. Proje için pilot uygulama bölgesi seçilen Gebze OSB'de belirlenen 12 firmaya yalın düşünce ve yalın üretim teknikleri konularında eğitim, danışmanlık ve uygulama hizmeti verilecek.

Projesi'nin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde (GOSB) yapıldı. Toplantıya, Sanayi Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlügü,Verimlilik Uygulamaları Daire Başkanı Mustafa Kemal Akgül, Yalın Enstütü Derneği Başkanı Yalçın İpbüken, Genel Sekreteri Ülkü Kulaç, GOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ümit Şişmanoğlu, Kocaeli Sanayi Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Barış Turabi ve sanayiciler katıldı.

Toplantıda proje hakkında bilgi veren Mustafa Kemal Akgül, 'Verimlilik Destek Programı Geliştirilmesi Projesi'nin pilot uygulama bölgesi olarak seçilen Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde başlatıldığını bildirdi. Projenin paydaşlarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Yalın Enstitü Derneği İktisadi İşletmesi (YED), Gebze Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve hizmet alacak 12 firma olduğunu belirten Akgül, YED'inimalat sektöründe faaliyet gösteren firmalara yalın düşünce ve yalın üretim teknikleri konularında teşhis, eğitim, danışmanlık ve uygulama hizmetleri vereceğini söyledi.

Projenin finansmanı VGM'nce karşılanacak

Kocaeli Sanayi Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın da projenin tüm finansmanının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacağını belirterek, şu bilgileri verdi: "Proje, GOSB içinden belirlenecek toplam 12 firmada, Şubat-Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Paylaşım ve bilgilendirmeler, OSB kapsamındaki tüm firmalara açık olacak ve GOSB Bölge Müdürlüğü katkıları ile yürütülecek."

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Güven, hizmette arttı, perakende ve inşaatta geriledi

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında hizmet sektörü güveni yüzde 1,9 artarken; perakende ticaret ve inşaatta güven sırasıyla yüzde 0,1 ve yüzde 0,3 geriledi.... Devamı

Reel kesim güveni Nisan'da arttı

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında reel kesim güveni 3,4 puan artarak 105,5 oldu.... Devamı

Geleceğin ihracatçıları EVTEKS'i açtı

24.04.2019 - İSTANBUL

İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden 50 bini yabancı 120 bin alıcının katılımı ile başladı. ... Devamı

Tüketici güveni Nisan'da arttı

22.04.2019 - ANKARA

Tüketici güveni Nisan ayında yüzde 6.9 arttı ve 63.5 değerini aldı.... Devamı

ÇAYKUR, tanıtım için 81 ilde çay tadım satış mağazası kuracak

19.04.2019 - RİZE

ÇAYKUR, tanıtım, bilinirlik ve satışların artırılması için 81 ilde çay tadım ve satış mağazası kuracak.... Devamı