ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

İzmir Çamlaraltı Koleji Başarı Hikayesi

İzmir Çamlaraltı Koleji

1954 yılında Mehmet Ali Sertatıl tarafından 14 öğrenciyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan, 1955-1956 öğretim yılında ortaokul ve lise kısımlarını bünyesine katan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, bugün ülkemizin farklı kademelerinde görev yapan 4.000'i aşkın mezunlarıyla gurur duymaktadır. Devamı

Van'a 150 milyon lira hasar ödemesi

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

21.03.2012 Çarşamba - ANKARA

DASK'ın Van'a 61 milyon lira ödediğini belirten Babacan, bu tutarın önümüzdeki dönemde 80 milyon liraya ulaşabileceğini belirtti.

 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Doğal Afet ve Sigortaları Kurumu'nun (DASK), Van depreminde konutları hasar gören sigortalı ev sahiplerine bugüne kadar 61 milyon lira ödeme yaptığını, bu rakamın önümüzdeki dönemde 80 milyon liraya ulaşabileceğini bildirdi.

Babacan, DASK ile birlikte tüm sigorta sektörünün Van için yaptığı hasar ödemesinin de 150 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Babacan, Doğal Afet ve Sigortaları Kurumu'nun (DASK) geçen yıl başlattığı "Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor" yarışmasında dereceye giren illere ödül verilmesi dolayısıyla düzenlenen törende, geniş kitleleri ilgilendiren bir konuda bu tür bilgilendirme ve tanıtım çalışmalarının yapılmasını önemsediklerini söyledi.

Türkiye topraklarının yüzde 96'sının değişen derecelerde deprem riski taşıdığını belirterek, "Geçen yıl meydana gelen Simav ve Van depremlerinin, 1999'da meydana gelen Kocaeli ve Düzce depremlerinin yol açtığı acılar, gönlümüzde yarattığı tahribat hala çok taze. Van depreminden sonra bir kere daha müşahede etmiş olduk ki maalesef Türkiye'de sigortalılık bilinci istenilen manada gelişmiş durumda değil" dedi.

Deprem ve sigortalılık bilincini artırmak için gerçekleştirilen eğitim ve toplumsal bilinçlendirme faaliyetlerine büyük önem atfettiklerini anlatan Babacan, gerek DASK gerekse de pek çok kamu ve özel sektör kuruluşu tarafından, sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde gerçekleştirilen tüm eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını yürekten desteklediklerini belirtti.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, DASK'ın, Van depreminde konutları hasar gören sigortalı ev sahiplerine bugüne kadar 61 milyon lira ödeme yaptığını, bu rakamın önümüzdeki dönemde 80 milyon liraya ulaşabileceğini bildirdi. Babacan, DASK ile birlikte tüm sigorta sektörünün Van için yaptığı hasar ödemesinin de 150 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Babacan, Van'da deprem öncesi sigortalılık düzeyinin düşük olduğuna işaret eden Babacan, böyle olmasına rağmen 150 milyon liralık hasar ödemesinin 61 milyon liralık kısmının DASK tarafından yapıldığına dikkati çekti.

 

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

TÜRKONFED'den KOBİ'ler için 10 adımlık hareket planı

17.01.2020 - İSTANBUL

TÜRKONFED'in KOBİ'lerin Gümrük Birliği Anlaşması güncellenme sürecinde aktif rol üstlenmesi ve bu süreçten azami fayda sağlamaları amacıyla başlattığı "KOBİ'ler İçin Gümrük Birliği" projesinde 10 maddelik bir hareket planı hazırladı. ... Devamı

Süs bitkileri sektörü İstanbul'da buluşacak

17.01.2020 - İSTANBUL

Süs bitkileri sektörünün bir araya geleceği The Flower and Plant Show'un 12'nci buluşması 12-14 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek.... Devamı

Rize'de 'Çay Çarşısı' kurulacak

16.01.2020 - RİZE

Karadeniz'in yöresel mimarisindeki yapılarıyla inşa edilecek Çay Çarşısı, çay evleri, tadım ve satış reyonları, sinema salonları, restoranlar ve Çay Müzesi'nden oluşacak. ... Devamı

"Korunma önlemlerinin revize edilmesini istiyoruz"

16.01.2020 - İSTANBUL

Bu yıl 200 milyar lirayı aşması öngörülen tekstil ve ham maddeleri üretim değerine yaklaşık 50 milyar lira katkı sunması beklenen iplik sektörü, korunma önlemlerinin revize edilmesini istiyor.... Devamı

ÇAYKUR, özel sektöre çay satışına başladı

16.01.2020 - RİZE

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, özel sektöre paketsiz kuru çay satışına başladıklarını bildirdi. ... Devamı