ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Kemahlıoğlu Plastik Başarı Hikayesi

Kemahlıoğlu Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.

1979 yılında Yüksek Makine Mühendisi Ömer Kemahlıoğlu ve Mehmet Kemahlıoğlu ortaklığında Kolektif Şirket olarak kurulan firma, 1995 yılında 3 aile bireyinin de katılımıyla, Kemahlıoğlu Plastik Amb. San. ve Tic. A.Ş. unvanını almıştır...Devamı

Van'a 150 milyon lira hasar ödemesi

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

21.03.2012 Çarşamba - ANKARA

DASK'ın Van'a 61 milyon lira ödediğini belirten Babacan, bu tutarın önümüzdeki dönemde 80 milyon liraya ulaşabileceğini belirtti.

 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Doğal Afet ve Sigortaları Kurumu'nun (DASK), Van depreminde konutları hasar gören sigortalı ev sahiplerine bugüne kadar 61 milyon lira ödeme yaptığını, bu rakamın önümüzdeki dönemde 80 milyon liraya ulaşabileceğini bildirdi.

Babacan, DASK ile birlikte tüm sigorta sektörünün Van için yaptığı hasar ödemesinin de 150 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Babacan, Doğal Afet ve Sigortaları Kurumu'nun (DASK) geçen yıl başlattığı "Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor" yarışmasında dereceye giren illere ödül verilmesi dolayısıyla düzenlenen törende, geniş kitleleri ilgilendiren bir konuda bu tür bilgilendirme ve tanıtım çalışmalarının yapılmasını önemsediklerini söyledi.

Türkiye topraklarının yüzde 96'sının değişen derecelerde deprem riski taşıdığını belirterek, "Geçen yıl meydana gelen Simav ve Van depremlerinin, 1999'da meydana gelen Kocaeli ve Düzce depremlerinin yol açtığı acılar, gönlümüzde yarattığı tahribat hala çok taze. Van depreminden sonra bir kere daha müşahede etmiş olduk ki maalesef Türkiye'de sigortalılık bilinci istenilen manada gelişmiş durumda değil" dedi.

Deprem ve sigortalılık bilincini artırmak için gerçekleştirilen eğitim ve toplumsal bilinçlendirme faaliyetlerine büyük önem atfettiklerini anlatan Babacan, gerek DASK gerekse de pek çok kamu ve özel sektör kuruluşu tarafından, sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde gerçekleştirilen tüm eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını yürekten desteklediklerini belirtti.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, DASK'ın, Van depreminde konutları hasar gören sigortalı ev sahiplerine bugüne kadar 61 milyon lira ödeme yaptığını, bu rakamın önümüzdeki dönemde 80 milyon liraya ulaşabileceğini bildirdi. Babacan, DASK ile birlikte tüm sigorta sektörünün Van için yaptığı hasar ödemesinin de 150 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Babacan, Van'da deprem öncesi sigortalılık düzeyinin düşük olduğuna işaret eden Babacan, böyle olmasına rağmen 150 milyon liralık hasar ödemesinin 61 milyon liralık kısmının DASK tarafından yapıldığına dikkati çekti.

 

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı

27.03.2020 -

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı... Devamı

Tüm KOBİ'ler ticari alacak sigortası kapsamına alındı

27.03.2020 -

KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin düzenleme ile, bir önceki mali yıldaki yıllık net satış hasılatı 125 milyon liradan az olan orta büyüklükteki işletmelere de alacak sigortası sunulacak.... Devamı

40 bin çiftçiye erken ödeme yapılacak

27.03.2020 -

TÜRKŞEKER'in, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacağı açıklandı.... Devamı

KOBİ alacakları devlet garantisinde

27.03.2020 -

Bakanlık tarafından 1 Nisan'dan itibaren uygulanacak KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin karar, koronavirüs salgınının yol açabileceği ekonomik risklere karşı işletmelere rahat nefes aldıracak.... Devamı

Şubatta 107 bin ton su ürünü ve hayvansal gıda ihraç edildi

26.03.2020 -

ASHİB Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, Türkiye'nin şubat ayında ihraç ettiği 107 bin 177 ton su ürünü ve hayvansal gıdadan 210 milyon dolar döviz girdisi sağlandığını bildirdi.... Devamı