ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Zorlu Kimyasal Başarı Hikayesi

Zorlu Kimyasal Bağlantı Sistemleri

Kalite ve güveni hedef olarak belirleyerek, 1998 yılında Türkiye'de tesis kurmak için ilk fizibilite çalışmalarını gerçekleştiren, 2000 yılından itibaren imalata başlayan Zorlu Kimyasal, bugün kimyasal dübel üretiminde dünyadaki sekiz fabrikadan biridir....Devamı

Uludağ'da sezon açılışı için geri sayım başladı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

07.12.2018 Cuma - BURSA

Uludağ'da kar kalınlığı 35 cm'ye ulaştı. Aralık ayı sonuna doğru daha fazla kar yağışı bekleyen otel ve işletmeciler hazırlıklarını hızlandırırken, Uludağ'da sezonun 15 Aralık itibari ile başlaması planlanıyor.


Türkiye'nin kış merkezlerin başında gelen Uludağ'da kar kalınlığı 35 cm'ye ulaştı. Aralık ayı sonuna doğru daha fazla kar yağışı bekleyen otel ve işletmeciler hazırlıklarını hızlandırırken, beyaz cennet de yılbaşı için gün sayılıyor. Uludağ'da sezonun 15 Aralık itibari ile başlaması planlanıyor.

Geçen yıl kapalı olan otellerin de bu sezon açılmasıyla yatak kapasitesi 5 bine ulaşacak olan Uludağ'da bu yıl Arap ülkeleri ve Almanya'dan da turist bekleniyor. Döviz kurundaki artış nedeniyle Uludağ'ın bu yıl daha uygun fiyatlı tatil arayan yerli ve yabancı turistin gözdesi olacağını ifade eden Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, "Bu yıl itibariyle Arap ülkeleri ve Almanya'dan da turist bekliyoruz. Bu yıl ucuz tatil yapmak isteyen Türkiye'yi tercih edecek" dedi. Beceren, yabancı turist oranının yüzde 25 seviyesinde olduğunu ifade etti.

Otellerin sezona hazır olduklarını aktaran Beceren, "Tesislerimiz henüz işletmeye açılmadı. Ancak yaklaşan yılbaşı için de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Geçen yıl Ağaoğlu My Mountain ile Kervansaray Uludağ otelleri kapalıydı. Birinci bölgedeki Ağaoğlu oteli yıkıldı. Yeniden ihaleye çıkacak. Kim alır ne zaman yapar, ne zaman biter meçhul. Kervansaray Uludağ ise bu sezon işletmeye açılacak. Geçen yıl 4 bin 500 olan yatak kapasitesi de 5 bine ulaşılacak. Bu yılki kış turizminden umutluyuz" değerlendirmesinde bulundu.

Teleferik 1 milyonun 100 bin yolcu taşımayı hedefliyor

Teleferikte yaz aylarının daha hareketli geçtiğini söyleyen Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul ise, "Dövizdeki artışa bağlı olarak Uludağ'ın daha iyi bir sezon geçirmesini bekliyoruz. Avrupa'ya, Bulgaristan'a giden turistler de yerel kayak merkezlerine yöneliyor. Uludağ'ın şansı yüksek. Teleferik her yıl taşıyacağı yolcu sayısını yüzde 10-15 seviyesinde artırıyor. Bu yıl yaklaşık 1 milyon 100 bin yolcu taşımayı hedefliyoruz" dedi.

"Rus ve Azeri turist bekliyoruz"

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yürütme Kurulu Başkanı Murat Saracoğlu da, Uludağ'ın kış turizmine hazır olduğunu ifade ederek, "Yabancı ülkelerden Rus ve Azeri grupların yoğun katılımını bekliyoruz. Kasım ayında 200 kişilik Rus grup geldi ve Uludağ'a hayran kaldı. En büyük beklentimiz kar yağışının istenilen seviyede olması ve kış sporlar için istenilen düzeye gelmedi. 2019 senesi önceki yıllardan daha yoğun ve hareketli geçmesini hedefl iyoruz" diye konuştu.

'Turizm Bakanlığı talip,gereken ne varsa yapacağız'

Kasım ayında '2023 Türkiye Turizm Hedefleri' temasıyla düzenlenen 3. Bursa Turizm Zirvesi'ne katılan Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Bursa turizminde kronik sorun haline gelen Uludağ için Orman Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşme halinde olduklarını ifade ederek, Kültür ve turizm Bakanlığı'nın Uludağ'a talip olduğunu belirtmişti. Alpaslan, Uludağ ile ilgili şunları kaydetti:

"Bursa'nın önemli turizm kaynağı Uludağ ile ilgili geçmişten gelen kronik sorunlar var. Birden fazla kurumun orada otorite sahibi olması nedeniyle birçok şey yapılamıyor. Kış turizmini etkileyen kaçak yapılaşma, kaçak organizasyonlara da sebep oluyor. Bunların aşılması için atılması gereken adımları atmaya yönelik çalışıyoruz. Uludağ'da kış turizminin olduğu alanda planlama ve otoritenin tümünün bakanlığımıza verilmesine yönelik çalışıyoruz. Kış turizm merkezinin değerinin artırılması için gereken ne varsa yapacağız. İznik Müzesi'ni yakın zamanda açacağız. Sektörün ihtiyaç duyduğu yasal çalışmaları verimli şekilde yürütüyoruz. Bursa'nın tanıtımı için de bakanlık olarak üzerimize düşeni yapacağız."

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Ahşap ürünleri ihracatçısı Endüstri 4.0'ın peşinde

20.02.2019 - İSTANBUL

Ahşap ve orman ürünleri işleme endüstrisinde son teknolojilerin tanıtılacağı Deutche Messe tarafından düzenlenen Ligna fuarı 50'den fazla ülkenin katılımıyla 27-31 Mayıs tarihleri arasında Hannover Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.... Devamı

Kompozit sektörü 4. kez buluşacak

20.02.2019 - İSTANBUL

Türk ve Bölgesel Kompozit Sanayi, Teknoloji ve Uygulamaları Fuarı'nın 4'üncüsü, 10-12 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek. ... Devamı

Türkiye-Hırvatistan ticaret hacminde hedef; 1 milyar dolar

20.02.2019 - İSTANBUL

DEİK/Türkiye-Hırvatistan İş Konseyi'nde konuşan DEİK Başkanı Nail Olpak, "İkili ticareti artırmak için potansiyelimiz büyük. Hırvatistan'daki Türk yatırımları daha aktif olmaya başladı" dedi.... Devamı

26. Expomed Fuarı, 1,5 milyar dolar iş hacmine ev sahipliği yapacak

19.02.2019 - İSTANBUL

EXPOMED, bu yıl 28-30 Mart tarihleri arasında 26. kez medikal sektörün profesyonellerine kapılarını açacak.... Devamı

Otomotivde 'yerlileştirme' alarmı

18.02.2019 - İSTANBUL

OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, "Yerlileştirmeyi bir numaralı madde olarak önümüze koymalıyız" dedi.... Devamı