ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Mina Kozmetik Başarı Hikayesi

Mina Kozmetik Day. Tük. Mam. İnş. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti

1994 yılından bu yana Diyarbakır’da toptan ve perakende kozmetik ürünlerinin ticareti konusunda faaliyet gösteren Mina Kozmetik; Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ile Alman Kalkınma Bankası işbirliğiyle yürütülen SELP II Projesi kapsamında İş Bankası`ndan kredi kullanarak ikinci mağazasını açmıştır.Devamı

Türk Sağlık-Sen: Sağlık çalışanları 14 Mart'ı sorunlarla karşıladı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

14.03.2011 Pazartesi - ANKARA

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Bugün sağlık hizmetlerinin bir ekip hizmeti olduğu unutularak çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmaktadır" dedi.

 

Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramını sorunlar ve adaletsizliklerle karşıladığını belirten Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Bugün sağlık hizmetlerinin bir ekip hizmeti olduğu unutularak çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmaktadır" dedi.

Türk Sağlık Sen Başkanı Kahveci'nin yaptığı yazılı açıklamaya göre, "Sağlık çalışanları ne yazık ki bir 14 Mart Tıp Bayramını daha sorunlarla adaletsizlikler ile karşıladı. Bugün sağlık hizmetlerinin bir ekip hizmeti olduğu unutularak çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmaktadır. Farklı istihdamlarla birbirinden çok farklı mali ve sosyal haklara sahip sağlık çalışanları oluşturan iktidar, yapılan düzenlemelerde de sağlık çalışanlarının bir bölümünün faydalanmasını sağlarken bir bölümünü kapsam dışında bırakmıştır" ifadelerini kullandı.

Sözleşme çalışanlara kadro verilmedi

Kahveci sözleşmeli sağlık çalışanlarının sorunlarını çözecek kadronun verilmediğini belirterek "4/B'li ve 4924'lü sözleşmeli sağlık çalışanlarının sorunlarının tek çözümü olan kadro ne yazık ki verilmemiştir. İnsanlar evlerinden, eşlerinden ayrı, sosyal hakları kısıtlı bir şekilde adeta modern köle olarak çalıştırılmaya mahkûm edilmişlerdir" dedi.

Döner sermayeler emekliliğe yansımalı

Tüm sağlık çalışanlarının emeklilikte gelir kayıplarının önemli ölçüde önüne geçecek olan döner sermayenin emekliliğe yansıması hayata geçirilmediğini ifade eden Kahveci hemşirelerden 112 çalışanlarına kadar sağlık çalışanları şiddet olaylarına maruz kaldığını belirtti.

14 Mart ancak sorunlar çözüldüğünde bir bayram olacaktır

Tüm bu yaşananlar ortadayken sağlık çalışanları nasıl 14 Mart Tıp Bayramını kutlasınlar diyen Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çalışanların beklentisi karşılanmadan çalışma şartları, mali ve özlük haklarında gerekli düzenlemeler yapılmadan kutlanacak bir bayram yoktur. 14 Mart ancak sorunlar çözüldüğünde bizim için bir bayram olacaktır. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarının gerçek bir Tıp Bayramı yaşayacağı günleri bekliyoruz. Her şeye rağmen yinede sorunların çözülmesi temennisiyle Türkiye'nin dört bir köşesinde görev yapan, çektikleri çileye rağmen özverili bir şekilde en iyi hizmeti üreten tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. "

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

TÜRSAB, 9 ülkenin büyükelçisini Bursa'da ağırladı

08.05.2019 - BURSA

TÜRSAB, Türkiye'de görev yapan yabancı misyon şeflerine yönelik ikinci tanıtım gezisini Bursa'ya yaptı. ... Devamı

'Tekstil sektörünün yeni bir hikayeye ihtiyacı var'

29.04.2019 - KAHRAMANMARAŞ

TİM Başkanı Gülle, "Tekstil sektörünün tekrar bir hikaye yazmaya ihtiyacı var. Ağustos ayında açıklanacak ihracat reformumuzun alt çalışmalarını bakanımızla birlikte yapıyoruz" dedi.... Devamı

2. Bursa Gıda Fuarı 2 Mayıs'ta kapılarını açıyor

26.04.2019 - BURSA

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile profesyonel alıcıları buluşturan 2. Bursa Gıda Fuarı, 2 Mayıs'ta kapılarını açacak.... Devamı

Halıda dünya trendini belirleyen DOMOTEX Turkey yarın açılıyor

26.04.2019 - GAZİANTEP

Halı sektörünün dünya liderleri DOMOTEX Turkey ile yarın Gaziantep'te bir araya geliyor.... Devamı

Gayrimenkul, İnşaat ve Kent Mobilya Fuarı Konya'da açıldı

26.04.2019 - KONYA

Ersözlü, inşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya-dekorasyon firmalarının buluşacağı fuarlarda, yeni işbirliklerinden doğacak etkileşimin sektörlere katma değer yaratacağını söyledi. ... Devamı