ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Oğuzbey Dayanıklı Tüketim Başarı Hikayesi

Oğuzbey Dayanıklı Tük. Mal. San. Tic. A.Ş.

BEYSAN Oturma Grupları, Oğuzbey Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş. tarafından, 1998 yılında Bolu 1.Organize Sanayi Bölgesi'nde üretilmeye başlanmıştır. 31.12.2000 tarihinde İstanbul, Beylikdüzü, Tüyap Fuarı yakınlarındaki tesislerine taşınan Oğuzbey, ürün yelpazesini sürekli genişleterek, yüksek kalite ve hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.Devamı

Türk Sağlık-Sen: Sağlık çalışanları 14 Mart'ı sorunlarla karşıladı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

14.03.2011 Pazartesi - ANKARA

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Bugün sağlık hizmetlerinin bir ekip hizmeti olduğu unutularak çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmaktadır" dedi.

 

Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramını sorunlar ve adaletsizliklerle karşıladığını belirten Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Bugün sağlık hizmetlerinin bir ekip hizmeti olduğu unutularak çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmaktadır" dedi.

Türk Sağlık Sen Başkanı Kahveci'nin yaptığı yazılı açıklamaya göre, "Sağlık çalışanları ne yazık ki bir 14 Mart Tıp Bayramını daha sorunlarla adaletsizlikler ile karşıladı. Bugün sağlık hizmetlerinin bir ekip hizmeti olduğu unutularak çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmaktadır. Farklı istihdamlarla birbirinden çok farklı mali ve sosyal haklara sahip sağlık çalışanları oluşturan iktidar, yapılan düzenlemelerde de sağlık çalışanlarının bir bölümünün faydalanmasını sağlarken bir bölümünü kapsam dışında bırakmıştır" ifadelerini kullandı.

Sözleşme çalışanlara kadro verilmedi

Kahveci sözleşmeli sağlık çalışanlarının sorunlarını çözecek kadronun verilmediğini belirterek "4/B'li ve 4924'lü sözleşmeli sağlık çalışanlarının sorunlarının tek çözümü olan kadro ne yazık ki verilmemiştir. İnsanlar evlerinden, eşlerinden ayrı, sosyal hakları kısıtlı bir şekilde adeta modern köle olarak çalıştırılmaya mahkûm edilmişlerdir" dedi.

Döner sermayeler emekliliğe yansımalı

Tüm sağlık çalışanlarının emeklilikte gelir kayıplarının önemli ölçüde önüne geçecek olan döner sermayenin emekliliğe yansıması hayata geçirilmediğini ifade eden Kahveci hemşirelerden 112 çalışanlarına kadar sağlık çalışanları şiddet olaylarına maruz kaldığını belirtti.

14 Mart ancak sorunlar çözüldüğünde bir bayram olacaktır

Tüm bu yaşananlar ortadayken sağlık çalışanları nasıl 14 Mart Tıp Bayramını kutlasınlar diyen Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çalışanların beklentisi karşılanmadan çalışma şartları, mali ve özlük haklarında gerekli düzenlemeler yapılmadan kutlanacak bir bayram yoktur. 14 Mart ancak sorunlar çözüldüğünde bizim için bir bayram olacaktır. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarının gerçek bir Tıp Bayramı yaşayacağı günleri bekliyoruz. Her şeye rağmen yinede sorunların çözülmesi temennisiyle Türkiye'nin dört bir köşesinde görev yapan, çektikleri çileye rağmen özverili bir şekilde en iyi hizmeti üreten tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. "

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı