ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bony Tekstil Başarı Hikayesi

Bony Tekstil

Çorap sektörüne yönelik olarak, Hasan Gülkaya tarafından üretim ve satış amacıyla 1986 yılında kurulan, ülkemizde sektörünün öncüsü olan BONY, kurulduğundan bu yana planlı, programlı ve istikrarlı büyüyerek, mükemmelliyetçi bir tutumla, müşteri odaklı çalışma prensibi edinmiştir... Devamı

Toplu Sözleşmede Taraflar Üçüncü Kez Masada

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

20.08.2009 Perşembe - ANKARA

Toplu görüşmelerin 3. turu başladı; Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantıda 11 hizmet kolundaki sorunlar ele alınıyor.

Kamu İşveren Kurulu ile memur sendikaları arasındaki toplu görüşmelerin 3. turu başladı. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen toplantıda 11 hizmet kolundaki sorunlar ele alınacak.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, yetkili 4 sendikalarının örgütlü bulunduğu 4 hizmet kolundaki sorunları gündeme getireceklerini söyledi.

Gündoğdu, bazılarının çalışanları, bazılarının ülkeyi, bazılarının ülkenin demokratikleşmesini ilgilendiren bu sorunların bazılarının bu masada çözülemeyeceğini bildiklerini, ancak yine de gündeme getirmeyi önemsediklerini ifade etti.

Sözleşmeli personelin yaşadığı sıkıntıların 4 sendikanın da ortak sorunu olduğuna işaret eden Gündoğdu, sağlıkta döner sermaye ödemeleri konusunda sorunlar yaşandığını belirtti. Gündoğdu, hiç olmazsa döner sermaye ödemelerinin 308 TL'lik kısmının önceden ödenmesini, yapılacak ödeme için aylar sonraki mahsuplaşmanın beklenmemesini önereceklerini bildirdi.

Yerel yönetimlerde tek bir muhatap bulunmaması nedeniyle olumsuzluklar yaşandığını dile getiren Gündoğdu, bu nedenle Yerel Yönetimler Bakanlığı kurulmasını talep ettiklerini söyledi.

Yerel yönetimlerde 400'ün üzerinde "sosyal denge sözleşmesi" imzaladıklarına dikkati çeken Gündoğdu, bundan çalışanlarını taltif eden yöneticilerin, durumunda iyileşme sağlanan çalışanların ve sendikaların memnun olduğunu vurguladı. Gündoğdu, sözleşme yapan belediye başkanlarının Sayıştay denetimine maruz bırakılarak "başlarının ağrıtılmamasını" istedi.

Gündoğdu, "diyanet ve vakıf hizmetleri" hizmet kolunda 1970'lerden bu yana olmayan Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Kanunu'nun çıkarılmasını, camilerde ihtiyaç duyulan 4 bin civarındaki kadronun karşılanmasını, Kur'an öğrenimi önündeki yaş sınırı şartının kaldırılmasını talep ettiklerini bildirdi.

Hükümetin mali haklara ilişkin teklifini hala masaya getirmediğini belirten Gündoğdu, "Masaya hala bir teklif getirilmedi. Bu devlet sırrı değil, artık açıklanmalı, masaya rakamlar getirilmeli" dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber

ÇALIŞMA HAYATI KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Asgari ücret net 2 bin 20 lira oldu

25.12.2018 - İSTANBUL

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2019 için asgari ücreti yüzde 26.05 artışla net 2,020 TL olarak belirledi.... Devamı

Emekli ikramiyeleri 7-8 Haziran'da ödenecek

30.05.2018 - İSTANBUL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşları daha da rahatlatmak adına hem emekli maaşlarının hem de ikramiyelerin ödemelerini öne aldıklarını bildirdi.... Devamı

Asgari ücretteki artışın bölgesel etkileri

04.01.2016 - ANKARA

Bahçeşehir Üniversitesi Araştırma Merkezi (BETAM) asgari ücret artışının bölgesel etkilerini inceleyen bir araştırma yayınladı ... Devamı

Eylemlerle ilgili ortak açıklama

21.05.2015 - KOCAELİ

TİSK, MESS, OİB, OSD, TAYSAD otomotiv sanayinde devam eden eylemlere ilişkin ortak basın açıklaması yaptı: Sağduyu içerisinde üretime başlamalı, işlerimize dört elle sarılmalıyız... Devamı

Madencilerden önce işletme sahipleri eğitilecek

26.05.2014 - BURSA

MADSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Efendioğlu, Soma'da yaşanan facianın maden sektöründeki en büyük eksiğin eğitim olduğunu gözler önüne serdiğini söyledi. ... Devamı