ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ata Bilişim Başarı Hikayesi

Ata Bilişim San. Tic. Ltd. Sti.

2007 yılında kurulan ATA Bilişim; eğitim, destek, teknik servis, proje, satış ve pazarlama departmanlarındaki eğitimli kadrosuyla müşterilerine “Müşteri Memnuniyetinin Sürekliliği Esastır“ ilkesi ile hizmet vermektedir...Devamı

"Tekstilde makine ithalatının önüne geçilmeli"

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

06.12.2018 Perşembe - KAYSERİ

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, "Türkiye yıllardır tekstilde ön planda ancak buradan kazanılan paraları, tekstil makinesi almak için yurtdışına transfer ediyoruz. Bunun önüne geçmemiz gerekiyor" dedi.Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Türkiye'nin yıllardır tekstilde ön planda olduğunu, ancak buradan kazanılan paraların makine almak için yurtdışına transfer edildiğini belirterek, bunun önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisat Kulübü tarafından düzenlenen 2. Finans Zirvesi'nde konuşan Özkaya, Kayseri'nin yıl sonunu 2.2 milyar dolar civarında ihracatla kapatacağını, bunun 2014 yılından sonra ulaşılan en yüksek rakam olduğunu söyledi. Özkaya, Kayseri'de kurulması planlanan 4. OSB'nin yerinin  belirlendiğini açıkladı. Türkiye'nin 8 ila 10 yılda bir ekonomik sıkıntı yaşadığını ve bundan ders alınması gerektiğini ifade eden Özkaya, "2009 yılından sonra Türkiye'ye ciddi manada sıcak para girdi. Bu paraları tüketim harcamaları ile değil, yatırım yaparak değerlendirebilseydik, bugün çok daha farlı bir konumda olurduk" dedi.

Makine, elektrik-elektronik ve yazılımla ilgili ciddi çalışmaların yapılması gerektiğini kaydeden Özkaya, "Türkiye yıllardır tekstilde ön planda ancak buradan kazanılan paraları, tekstil makinesi almak için yurtdışına transfer ediyoruz. Bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Mevcut firmalarımızı korumalıyız ancak bir yandan da teknolojik yatırımlara yönelmemiz ve donanımlı gençler yetiştirmemiz gerekiyor. Sanayici işletme sermayesini binaya gömen insan durumunda. Bizim en kıymetli kaynaklarımız işletme sermayelerimiz ve beşeri kaynaklarımızdır. Biz maalesef beşeri kaynaklarımıza yönelik bir program yapabilmiş değiliz. Bununla ilgili uzun vadeli bir planlamaya ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Şampiyonlar ligi MIPIM'de 200 firma görücüye çıkıyor

15.02.2019 - İSTANBUL

Dünyadan 26 bin kişi 30. kez kapılarını açacak olan MIPIM'e katılıyor.... Devamı

İşsizlik kasımda 2 puan arttı

15.02.2019 - İSTANBUL

İşsizlik oranı, Kasım 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 2 puan artarak yüzde 12,3 oldu.... Devamı

Sanayi üretimi beklentinin üzerinde daraldı

14.02.2019 - İSTANBUL

2018 Aralık ayı sanayi üretimi yüzde 9,8 ile beklentilerin üzerinde daraldı.... Devamı

İnşaatçılar fuarda buluştu

14.02.2019 - ADANA

TÜYAP Adana İnşaat, Kent ve IHS (Isıtma Soğutma Havalandırma Doğalgaz Teknolojisi, Tesisat ve Yalıtım) Fuarları 17 Şubat'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. ... Devamı

Ocakta makine ihracatı 1.3 milyar doları geçti

14.02.2019 - ANKARA

Ocakta sektörün ihracatı yüzde 12'lik artışla 1 milyar 300 milyon doların üzerine çıktı.... Devamı