ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik, 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Otomotiv, beyaz eşya, makine ve inşaat sektörüne yönelik toptan ve perakende olarak kaliteli çelik malzeme satışı yapmaktadır. Kapasitesi yüksek ve son teknoloji kesim tesisine sahip olan firma müşteri ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılayan, uygun fiyatlı ve yüksek kalitede hizmet anlayışını ilke edinmiştir.Devamı

'Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı' Urfa'da açıldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

06.04.2011 Çarşamba - ŞANLIURFA

TEGV'in 12. Eğitim Parkı, Müteveffa Sevgi Gönül'ün vasiyeti üzerine Vehbi Koç Vakfı tarafından yaratılan fon ile Şanlıurfa'da kuruldu.

 

Türkiye'nin eğitim alanında en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) 12. Eğitim Parkı, Müteveffa Sevgi Gönül'ün vasiyeti üzerine Vehbi Koç Vakfı tarafından yaratılan fon ile "Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı" adı ile Şanlıurfa'da kuruldu.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında faaliyetlerine başlayan "Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı"nın resmi açılış töreni dün Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç'un yanı sıra, Koç Holding üst düzey yöneticileri ile TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu ve TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin'in katılımı ile gerçekleşti.

Törende bir konuşma yapan Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, insanlık kültürünün oluşumuna ve gelişimine mekan olmuş önemli merkezlerden biri olan Şanlıurfa'nın kendileri için de özel bir yere sahip olduğunu söyledi. Arsel, Sevgi Hanım'ın çok istemesine rağmen bazı bürokratik engeller nedeniyle sağlığında gerçekleştirilemeyen Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı'nın açılışını bugün Şanlıurfa'da yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Arsel konuşmasına şöyle devam etti:

"Sayın Suna Kıraç TEGV'i kurduğunda bizden de ona destek vermemizi istedi. Biz de vakfın misyonuna bütün kalbimizle inanarak elimizden geleni yaptık. Suna Hanım Antalya'daki Eğitim Parkı'nı, ben de Ankara Sincan'daki Eğitim Parkı'nı yaptım. Rahmetli kardeşimiz Sevgi Hanım'ın vasiyetini ise Şanlıurfa'da bu Eğitim Parkı açılışı ile yerine getirmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum".

Açılışta söz alan TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu ise TEGV'nin kuruluşundan bu yana 1,5 milyon çocuğa verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştirdiğini söyledi.

 

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı