ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Yardımcı Beton Başarı Hikayesi

Yardımcı Beton San. Tic. Paz. A.Ş.

1992'de, Konya 2. O.S.B'deki ilk hazır beton tesisini kurarak Konya’da belli bir boşluğu dolduran Yardımcı Beton, çalışmalarıyla iyi hizmet ve güveni arayan Konyalı sanayicinin önünü açmıştır. Yardımcı Beton, Konya 2. O.S.B'de 51.600 m² alan üzerinde kurulu tesisinde faaliyetlerine devam ederken, 2007 yılında Selçuklu Konya'daki 6.000 m² alan üzerinde ikinci tesisinde de üretime başlamıştır. Devamı

Saygı ve özlemle anıyoruz

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

10.11.2010 Çarşamba - ANKARA

Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 72'nci yılında özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

        
Bugün 10 Kasım...

Eşsiz lider, komutan, devrimci, siyaset ve devlet adamı olarak tüm insanlık için esin kaynağı olan Atatürk'ün ebediyete intikalinin üzerinden tam 72 yıl geçti.

Ülkenin çok zor koşullar altında bulunduğu bir ortamda Mustafa Kemal'in yaktığı meşale, Türk ulusunun önünü aydınlatmaya devam ediyor.

O'nun devrimleri gencecik milyonlarca vatan evladının yüreğinin tam ortasında ilk gün ateşlenen meşale gibi yanmaya devam ediyor.

Türk ulusu Ata'sını unutmadı, dünya döndüğü sürece de asla unutmayacak...

İlk tören Anıtkabir'de düzenlendi

Ankara'daki ilk tören bu sabah Anıtkabir'de düzenlendi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki devlet erkanı, Büyük Önder'in 72 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te Anıtkabir'e çelenk koyarak, manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Aynı anda tüm yurtta sirenler çalacak, bayraklar yarıya indirilecek ve saygı duruşunda bulunuldu. Anıtkabir, devlet töreninin ardından, vatandaşların ziyaretine açıldı.

Büyük Önder Atatürk, ölümünün 72. yıldönümünde bugün, yurdun dört bir yanında düzenlenecek törenlerle sevgi ve özlemle anılıyor. Büyük Önder'in yaşama gözlerini yumduğu saat 09.05'te tüm yurtta sirenler çalacak, saygı duruşunda bulunuldu. Saat 09.05'te tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerimiz ile Anıtkabir'de gönderlerdeki bayraklar yarıya indirildi, güneş batımına kadar bu şekilde tutulacak.

Dolmabahçe Sarayı'nda "Atatürk'ün Odası"nda da saat 09.05'de tören düzenlendi. Odaya çiçek buketlerinin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve oda ziyarete açıldı.

Mesajlar

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Bugün Atatürk'ün aziz hatırasını ortak hislerle yad ediyor, aynı zamanda ülkemizi  daha da yüceltme kararlılığımızı güçlü bir sesle ifade ediyoruz. Ülke ve millet olarak, Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileriye bakıyoruz. O'nun dünyaya ilham vermeyi sürdüren mirasına sahip çıkma kararlılığıyla yolumuza devam ediyoruz. Daha müreffeh bir geleceği inşa etmek için azimle çalışıyoruz.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: Atatürk'ün; fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsü ile dünya liderleri arasındaki seçkin yerini aldı. Cumhuriyetin kurucusu, bağımsızlık mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 72. yıldönümünde milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün şaşmaz önderliği etrafında kenetlenen kahraman milletin, kendisine vurulmak istenilen esaret zincirlerini parçalamakla kalmadı, çağdaş bir devletin gereklerine de kavuştu.

Başbakan Erdoğan: Atatürk'ün temel felsefesinin, ülkeyi muasırlaştırmak, milletin sahip olduğu imkanları güçlendirmek, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğunu belirterek, "Hepimizin en temel görevi, onun bu ideallerini, en ileri demokrasi bilinciyle hayata geçirmektir.

Ne mutlu ki, onun genç nesillere emanet ettiği ve 'en büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti, bugün ileri bir demokrasiyle taçlanmış olarak yine onun işaret ettiği hedefler istikametinde varlığını sürdürmektedir.

Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla, bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır.

Ben, bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının 72'nci yıl dönümünde kendisini bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner: "Zamanın dar kalıplarını aşarak daima daha ileriye, daha iyiye ve daha güzele ulaşmayı esas alan, yeniliklere açık ve dinamik yapısıyla Atatürkçü Düşünce Sistemi; ulusça birlik, beraberlik, barış ve güven içinde uygarlık yolunda emin adımlarla ilerleyişimizde rehberimiz olmaya devam edecektir.

O'nun düşünce sisteminin bir geçmiş değil gelişerek devam eden bir gelecek olduğunu asla unutmamalıyız.

Ebedi Başkomutanımız Yüce Atatürk,

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak vatan ve ulus sevgisi ile dolu yüreğimiz, dosta güven düşmana korku veren gücümüz ve üstün disiplin anlayışımızla görevimizin başında ve yüce ulusumuzun hizmetindeyiz. Sana olan sevgimiz, saygımız ve minnetimiz her geçen gün daha da artarak sonsuza kadar sürecektir.

Ruhun şad olsun. Huzur içinde yat."

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı