ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Sarnıç Otel Başarı Hikayesi

Sarnıç Otel

1915 yılında konak olarak inşaa edilen, orjinal haline sadık kalınmak suretiyle otele çevrilerek, 1999'dan bu yana hizmet vermekte olan Sarnıç Hotel; "sarnıç" ismini altında bulunan ve Bizans İmparatorluğu tarafından 5.yy'da inşaa edilen sarnıçtan almaktadır...Devamı

Sağlık turizminde bölgenin en cazibi Türkiye

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

24.05.2012 Perşembe - İSTANBUL

Prof. Dr. Hasan Biri, "Türkiye'nin, sağlık turizminde Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum" dedi.

 

Koru Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, Türkiye'nin, sağlık turizminde yetişmiş insan gücü ve sağlık yatırımları açısından oldukça iyi durumda bulunduğunu belirterek, "Türkiye sağlık turizmi açısından son derece cazip. Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum" dedi.
 
Biri, yaptığı açıklamada, bölgedeki diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Türkiye'nin yetişmiş insan gücü ve sağlık yatırımlarıyla hem ekonomik anlamda hem de hasta memnuniyeti anlamında son derece cazip olduğunu söyledi. Komşu ülkelerin sağlık yapılarına bakıldığında, "Türkiye ile aralarında 50 yıllık bir fark" olduğunu ileri süren Biri, şöyle konuştu:
 
"Özellikle komşularımız, kötü siyasi gelişmelerin, ülkelerinin sağlık altyapılarını olumsuz etkilenmesi nedeniyle teknoloji transferlerinde geri kalmış, yetişmiş insan gücünü kaybetmiş durumdalar. Türkiye'de ise tam zıttı durumda. Türkiye'deki istikrarlı ortam, hem sağlık altyapısının güçlenmesine hem de yetişmiş insan sayısının artmasına fırsat oldu. Buna bağlı olarak da Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum."

Türkiye'ye ulaşım kolaylaşırsa pastadan daha büyük pay alırız

Hastane olarak, 2011 yılında yurt dışından gelen hastalara 700 civarında ameliyat ve 4 bin muayene yaptıklarını dile getiren Biri, şunları ifade etti:
"Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi olarak, son 1 yılda komşu ülkelere de yaptığımız toplantılar ve seyahatler bize şunu gösterdi:

Eğer Türkiye'nin bu konudaki tanıtımını biraz daha arttırabilir ve ülkeye gelişi kolaylaştırırsak, Türkiye'nin sağlık turizmi pastasında çok büyük bir pay alacağı görülüyor. Bu bağlamda, hem komşu ülkelerde hem de Avrupa'da birçok sağlık sigorta kuruluşlarıyla görüşmelerimiz devam ediyor. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönem Ankara bu anlamda daha çok hastanın tercih ettiği bir şehir haline gelecek."
 
Biri, iktidarın "özel sektör öncülüğünde büyüme modelini tercih etmesi" ile son 10 yılda sağlık yatırımlarında özel sektörün önünün açıldığına dikkat çekerek, "emekleme dönemi geçiren" özel sağlık kuruluşlarının, önümüzdeki dönemde daha profesyonelce ve daha doğru kavramlarla yönetilen, akademik birikimi yüksek kuruluşlar haline geleceğini kaydetti.

Kurum olarak, temelde üniversite mantığıyla çalıştıklarını ve "sadece bir hekimin karar verme sürecinde yer aldığı bir sağlık hizmeti yerine, akademik konseylerin kendi içinde yapıldığı, departman mantığının işlendiği bir hastane işletmeciliği modelini" tercih ettiklerini belirten Biri, Ankara da üniversitelerle işbirliği içinde olduklarını bildirdi. 

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Eskişehir Gıda Fuarı kapılarını açtı

19.04.2019 - ESKİŞEHİR

ETO-TÜYAP Fuar Merkezinde bu yıl ilki düzenlenecek olan Eskişehir Gıda Fuarı açıldı.... Devamı

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı