ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik, 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Otomotiv, beyaz eşya, makine ve inşaat sektörüne yönelik toptan ve perakende olarak kaliteli çelik malzeme satışı yapmaktadır. Kapasitesi yüksek ve son teknoloji kesim tesisine sahip olan firma müşteri ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılayan, uygun fiyatlı ve yüksek kalitede hizmet anlayışını ilke edinmiştir.Devamı

Özel okul açılışında bürokrasi azaltılıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

05.11.2010 Cuma - ANKARA

Özel eğitim kurumlarının açılışında belediyelerden işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma uygulamasına son veriliyor.

 

Eğitim alanında yatırım yapacak özel sektörün önündeki bürokrasi azaltılıyor. Özel eğitim kurumlarının açılışında belediyelerden işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma uygulamasına son veriliyor. Yatırımcıya imar mevzuatına uygun olmak kaydıyla işyeri açma ve çalışma ruhsatı sadece Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek.

AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, bazı kanunlarda değişiklik yapılması amacıyla 22 maddelik torba yasa teklifi verdi. Yasa teklifi ile Özel Öğretim Kurumları Yasası'nın 'kurum açma izni' başlıklı 3. Maddesinde değişikliğe gidilerek yatırımcının iki ayrı yerden işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma zorunluluğu kaldırılıyor.

Özel eğitim kurumlarına imar mevzuatına uygun olmak kaydıyla işyeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek. Bakanlık bu yetkisini valiliklere devredebilecek.

Torba Yasa teklifinde yer alan diğer bir düzenlemeye göre, askerlik görevini yerine getirirken anne, baba, kardeş, eş veya çocuğu vefat eden erbaş ve erlere talepleri üzerine asgari tugay, alay ve birlik komutanlığının onayı ile muvazzaflık hizmetinden sayılmak üzere 10 günlük ek izin verilebilecek.

Diğer yandan Teklifle Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Kurulu'nun yapısı, toplantı zamanı, toplantı usul ve esasları ile Genel Kurul'un görevleri ve Yönetim Kurulu'nun oluşumu yeniden düzenlenirken, Genel Müdür, Yönetim Kurulu'na dahil ediliyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı