ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Yardımcı Beton Başarı Hikayesi

Yardımcı Beton San. Tic. Paz. A.Ş.

1992'de, Konya 2. O.S.B'deki ilk hazır beton tesisini kurarak Konya’da belli bir boşluğu dolduran Yardımcı Beton, çalışmalarıyla iyi hizmet ve güveni arayan Konyalı sanayicinin önünü açmıştır. Yardımcı Beton, Konya 2. O.S.B'de 51.600 m² alan üzerinde kurulu tesisinde faaliyetlerine devam ederken, 2007 yılında Selçuklu Konya'daki 6.000 m² alan üzerinde ikinci tesisinde de üretime başlamıştır. Devamı

Okul sütünden sonra yemek projesi geliyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

18.02.2013 Pazartesi - İSTANBUL

İlk ve ortaöğretim okullarına ücretsiz yemek verilmesi için hazırlanan projenin yıllık maliyetinin 12 milyar TL olduğu belirtildi.

 

Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) okullarda süt dağıtma projesinin ardından okullarda yemek dağıtımı için kolları sıvadı. Sağlıklı nesiller yetiştirmek üzere ilk ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilere ücretsiz yemek verilmesi gerektiğini savunan federasyon üyeleri, bu isteklerini cumartesi günü gerçekleştirilen "Yeni Neslin Beslenmesi" temalı toplantıda AK Parti Ar- Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'ya anlattı.

Projenin yıllık maliyetinin 12 milyar TL olduğu belirtildi. YESİDEF proje kapsamında 69 bin okulda 17 milyon öğrenci ve 555 bin öğretmene her gün 3 çeşit öğle yemeği vermeyi taahhüt ediyor. Yaklaşık bir yıldır proje için çalıştıklarını belirten YESİDEF Başkanı Hüseyin Bozdağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarına konuyla ilgili bilgi verdiklerini de söyledi. Bozdağ, "5 buçuk yaşında annesinden aldığımız çocuğumuz, okula gittiğinde tost ya da hamburgerle tanışıyor. Proje sayesinde çocuklarımız gelecekte obez olacak ya da kanserle savaşamayacak. 'Test verin çözsünler, tost verin yesinlere son' projesi başlattık. Süt projesi evet ama yetmez. Yemek de dağıtalım" dedi. Bozdağ, Kars'tan Aydın'a kadar olan her ilde dernek yetkililerinin proje için hazır olduklarını söyledi.

Okullara 3 yıl içinde ücretsiz mutfaklar kurulacak


Proje kapsamında 69 bin okulda 17 milyon öğrenci ve 555 bin öğretmene her gün 3 çeşit öğle yemeği vermeyi taahhüt ettiklerini kaydeden Bozdağ, "Okullarımıza 3 yıl içerisinde ücretsiz olarak mutfaklar kuracağız. Her gün öğle yemeklerinde çocuklarımızı 3 çeşit yemek ile buluşturacağız. Her yıl ülkemizde kalp, obezite, diyabet gibi hastalıklara 60 milyar TL harcıyoruz. Biz sadece bu bütçenin yüzde 20'si yani 12 milyar TL ile çocuklarımızı sağlıklı besleyebilir, bozuk ve yetersiz beslenme kaynaklı sağlıklı sorunlarına son vererek 60 milyar TL'lik ağır yükten kurtulabiliriz" değerlendirmesinde bulundu. Okullarda bulunan kantinlere de dikkat çeken YESİDEF Başkanı Hüseyin Bozdağ, "Okul kantinlerine karşı değiliz. Tam tersine okullarda kantinlerin devam etmesini önemsiyoruz ama bir farkla; kantinci kantinciliğini yapmalı yani pişmiş gıda değil paketli gıda satmalı, yemekçi de yemekçiliğini yapmalı yani pişmiş işlenmiş gıda satmalı" dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Eskişehir Gıda Fuarı kapılarını açtı

19.04.2019 - ESKİŞEHİR

ETO-TÜYAP Fuar Merkezinde bu yıl ilki düzenlenecek olan Eskişehir Gıda Fuarı açıldı.... Devamı

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı